تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۰۷:۵۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 79412

هفتادمین دوره جوایز سینمایی انجمن کارگردانان آمریکا به عنوان مهم‌ترین پیش‌بینی‌کننده جوایز اسکار، جایزه اصلی خود را به فیلم «شکل آب» ساخته «گیلرمو دل‌تورو» داد.

به گزارش سینماسینما، هفتادمین دوره جوایز سینمایی انجمن کارگردانان آمریکا طی مراسمی در لس‌آنجلس برگزار شد و فیلم «شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دل‌تورو» جایزه کارگردانی بهترین فیلم بلند را از آن خود کرد.

گیلرمو دل‌تورو

در بخش بهترین کارگردانی فیلم بلند جوایز انجمن کارگردانان آمریکا (DGA)، «گرتا گرویگ» برای فیلم «لیدی برد»، «مارتین مک‌دونا» برای ساخت فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری، ابینگ»، «جردن پیل» برای «برو بیرون» و «کریستوفر نولان» برای فیلم «دانکرک» نیز نامزد کسب جایزه بودند.

جوایز انجمن کارگردانان امریکا همواره یک پیش‌بینی کننده معتبر برای اسکار بهترین کارگردانی است و از زمان آغاز فعالیت در سال ۱۹۵۰ تنها در ۷ مورد برنده جوایز انجمن کارگردانان آمریکا  و اسکار در رشته کارگردانی یکسان نبوده است که آخرین‌بار آن به سال ۲۰۱۲ بازمی‌گردد که «بن افلک» برنده جایزه «DGA» شد اما در شاخه کارگردانی اسکار حتی نامزد کسب جایزه هم نشد. امسال فیلم «شکل آب» در ۱۳ بخش از جوایز سینمایی اسکار نامزد کسب جایزه است.

در شاخه بهترین کارگردانان اول هفتادمین دوره جوایز انجمن کارگردانان آمریکا نیز «جردن پیل» برای فیلم «برو بیرون» در رقابت با «جرمی جاسپر» برای فیلم «پتی کیک»، «ویلیام اولدروید» برای فیلم «لیدی مکبث»،  «تیلور شرایدن» برای فیلم «رودخانه ویند» و «آلن سورکین» برای ساخت فیلم «بازی مالی» موفق به کسب جایزه شد.

همچنین جایزه بهترین کارگردانی مستند جوایز «DGA» در سال ۲۰۱۸ به «متئو هینمان» برای «شهر ارواح» رسید.

اما در شاخه تلویزیونی این رویداد سینمایی جایزه بهترین کارگردانی فیلم تلویزیونی یا مینی‌سریال به «ژان-مارک ولی» برای سریال «دروغ‌های کوچک بزرگ» رسید. «بث مک‌کارتی میلر» نیز برای سریال «ویپ» برنده جایزه بهترین کارگردانی سریال کمدی شد و «رید مورانو» برای «داستان ندیمه» جایزه بهترین کارگردانی سریال درام را به خانه برد.

منبع: ایسنا به نقل از ورایتی

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها