تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۱:۱۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 85078

رمان «تامی‌ ناکرز» استفن کینگ که نویسنده‌اش آن را کتابی بد توصیف کرده است به زودی و در قالب یک فیلم بلند به سینما می‌آید.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ورایتی، کمپانی «یونیورسال» حق ساخت یک فیلم بلند سینمایی با اقتباس از رمان علمی-تخیلی «تامی ناکرز» نوشته «استفن کینگ» در سال ۱۹۸۷ را در اختیار گرفت. کینگ این رمان را که آمیزه‌ای از ژانر علمی‌-تخیلی و ترسناک است در سال ۱۹۸۷ میلادی نوشته و بعدها خودش در اظهارنظری آن را «کتابی بد» توصیف کرد.

یونیورسال با شکست دادن دو کمپانی بزرگ نتفلیکس و سونی موفق شده حق ساخت سینمایی رمان «تامی ناکرز» را به دست آورد و این فیلم به تهیه‌کنندگی «جیمز وان» و «روی لی» تولید خواهد شد.

داستان رمان درباره ساکنان شهری است که به تدریج تحت تاثیر یک شیء قرار می‌گیرند که در اعماق جنگل دفن شده است.

«جیمز وان» کارگردانی فیلم «آکوامن» و تهیه‌کنندگی مجموعه فیلم‌های «احضار روح» را در کارنامه سینمایی‌اش داشته و «روی لی» نیز تهیه‌کننده فیلم ترستاک «آن»، «فیلم لگو» و فیلم برنده اسکار «رفتگان» ساخته «مارتین اسکورسیزی» بوده است.

 

پیش‌تر و در سال ۱۹۹۳ میلادی یک مینی‌سریال دوقسمتی بر اساس این رمان و با بازی «جیمی اسمیت»، «جیم گاردنر»،‌ «مارک هلگنبرگر» و «بابی اندرسون» از شبکه ABC پخش شده است.

«استفن کینگ» خالق بیش از ‌۲۰۰ اثر ادبی در ژانرهای وحشت و خیال‌پردازی است. او نویسندگی را در سن هفت‌سالگی و بعد از پیدا کردن یک صندوقچه‌ حاوی کتاب‌های جنایی آغاز کرد و با نام‌های مستعار «ریچارد باچمن» و «جان سوئیتن» تاکنون آثار متعددی نوشته است. رمان‌های «کینگ» چنان با استقبال گرمی از سوی خوانندگان او روبه‌رو شد که فیلم‌های زیادی بر اساس آن‌ها در سینما ساخته شد.

کارگردانان مطرح با اقتباس از رمان‌های او فیلم‌های بسیاری ساخته‌اند. برخی از این فیلم‌ها با بازی درخشان بازیگران نام‌دار بر پرده رفته که از آن جمله می‌توان به «مسیر سبز»، «رهایی از شائوشنگ» و «مه» به کارگردانی «فرانک دارابونت»، «میزری» به کارگردانی «راب راینر» و «۱۴۰۸» به کارگردانی «مایکل هاف استروم» اشاره کرد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها