تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۹:۰۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 81948

بازیگر مجموعه «مختارنامه»، گفت: کتابخانه‌گردی مسئولان و چهره‌ها هرچند موجبات توجه بیشتر نسبت به کتاب و کتابخوانی می شود اما برای بازگرداندن مردم به کتابخانه ها و احیای کتابخوانی راه سختی در پیش داریم.
به گزارش سینماسینما، رضا رویگری بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون اظهار داشت: کتابخوانی مدت هاست نقشی کمرنگ در فراغت ایرانیان دارد و به جایش شبکه‌های مجازی و ماهواره آمده اند و دارند به مردم خوراک بیهوده می دهند.
بازیگر «مسافر ری» ادامه داد: فکر خوبی است که برای یک روز هم که شده تعدادی از شخصیت های سیاسی را به دیدار کتابداران و کتابخانه ها ببرند اما هدف بزرگترمان باید این باشد که از جوانان تا نوجوان و حتی پیرمردان و پیرزنان را به کتابخانه ها برگردانیم.
وی با اشاره به رشته تخصصی خود یعنی بازیگری، گفت: بازیگری که کتاب نخواند از قافله بازیگری عقب می ماند و اگر می بینیم در سال های اخیر بازیگران ماندگار زیادی نداشته ایم برای همین است که مطالعه را جدی نمی گیرند.
رویگری تاکید کرد: بازیگران باید در مسائل مختلف فرهنگی-هنری-اجتماعی صاحب دید و بینش باشند؛ بدون مطالعه چگونه میتوان به بینش رسید؟ مطالعه است که بینش را بالا می‌برد.
وی افزود: بارها با جوانان و بخصوص بازیگرانی مواجه شده ام که می گویند مطالعه چه ربطی دارد به بازیگری؟ در صورتی که مطالعه کردن است که دیدگاه را عوض می کند و موجب میشود کیفیت کار، ماندگار شود و حتی الگوسازی شود.
بنابر گزارش خانه کتاب ، رویگری با اهمیت قائل شدن برای کتابخانه ها حتی در روزگار معاصر ادامه داد: در نوجوانی و در محله باغ فردوس دبیرستان می رفتم. در آن زمان عضو کتابخانه زعفرانیه شده بودم و هفته ای یک یا دو کتاب به امانت می گرفتم و مدام اشتیاق داشتم که کتابهای تازه بخوانم. الان هم کتاب میخوانم و فکر می کنم همچنان کتابخانه ها هستند که می توانند کودکان و نوجوانان را کتابخوان بار بیاورند.
رویگری خاطرنشان کرد: امیدوارم کتابخانه‌گردی و برنامه های دیگر فرهنگی مانند ترویج کتابخوانی از کودکی و در مهدهای کودک و مدارس بتواند شهروندان را به کتابخانه‌ها برگرداند چون اگر چنین نشود با نسلی روبرو خواهیم بود که همه اطلاعات را حتی اگر غلط باشد از فضای مجازی به دست می‌آورد و در آن صورت است که دیگر با غلطهای جبران ناپذیر در ساختار کلان کشور روبرو خواهیم شد.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها