تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۱:۲۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 76624

ریدلی اسکات کارگردان مطرح سینما، فیلمی را با محوریت روایت قصه یک جادوگر برای کمپانی «والت دیزنی» می‌سازد.

به گزارش سینماسینما براساس خبر ورایتی «حماسه مرلین» که درباره جادوگری در داستان «شاه آرتور» است، توسط «ریدلی اسکات» ـ کارگردان «بلید رانر» و «پرومته» ـ ساخته می‌شود.

«فیلیپا بوینز» ـ فیلمنامه‌نویس برنده اسکار و از نویسندگان «ارباب حلقه‌ها» ـ نویسندگی فیلمنامه این فیلم را بر عهده گرفته است. «اسکات فری» و «گیل نتر» هم در حال مذاکره با «دیزنی» برای تهیه‌کنندگی این فیلم حماسی ـ تاریخی هستند.

داستان «مرلین» که براساس کتاب‌های «تی.ای. بارون» ساخته می‌شود، درباره «مرلین» جادوگری جوان پیش از آشنایی با «شاه آرتور» و میزگرد افسانه‌ای اوست. «شاه آرتور» از شخصیت‌های داستانی در آثار کلاسیک انگلیسی است.

«دیزنی» در حال حاضر فیلم دیگری را هم با محوریت شخصیت «مرلین» در دست ساخت دارد؛ «شمشیر در سنگ» بازسازی دوباره انیمیشن قدیمی این کمپانی است که «اسکات» در آن نقش تهیه‌کننده را دارد.

پیش‌تر مینی‌سریالی هم با نام «مرلین» و با بازی «سم نیل» از شبکه «ان.بی.سی» پخش شده بود که روی شخصیت این زن جادوگر تمرکز داشت.

«ریدلی اسکات» ماه می سال گذشته فیلم «بیگان: میثاق» را به روی پرده برد و اخیرا فیلمبرداری «همه پول‌های دنیا» را آغاز کرده است. این فیلم قرار بود با بازی «کوین اسپیسی» ساخته شود اما با رسوایی اخلاقی این بازیگر مطرح، «کریستوفر پلامر» جایگزین او در این پروژه شد.

«اسکات» تاکنون برای فیلم‌های «سقوط شاهین سیاه» (۲۰۰۱)، «گلادیاتور» (۲۰۰۰) و «تلما و لوئیس» (۱۹۹۱) نامزد جایزه اسکار و انجمن کارگردانان آمریکا شده و یک بار نیز با فیلم «مریخی» در سال ۲۰۱۵ جایزه انجمن کارگردانان آمریکا را از آن خود کرده است. از دیگر فیلم‌های این سینماگر ۷۹ ساله می‌توان به «اکسدوس»، «مشاور»، «افسانه»، «قلمرو بهشت»، «رابین‌هود» و … اشاره کرد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها