تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۲۲ - ۲۲:۴۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 69373
 علی نصیریان با حضور در برنامه «من و شما» در گفتگو با مجری برنامه به اصول کار بازیگری اشاره کرد.

به گزارش سینماسینما، علی نصیریان با حضور در برنامه من و شما به تهیه‌کنندگی هادی قندی و اجرای آرش ظلی‌پور با این مجری و مردم به گفتگو نشست.

وی در ابتدا عنوان کرد: من هیچ چیز پنهانی ندارم هر چیزی که دوست دارید بپرسید.

در ادامه در پاسخ به این سوال که جدیت او به چه کسی در خانواده‌اش شبیه است گفت: شبیه کسی نیستم؛ خودم هم حس می‌کنم که کاراکتر تلخی دارم به هر حال هر کس یک جور است و من هم آدمی درونگرا، غیراجتماعی و منزوی هستم.

می‌توانستم برای «شهرزاد» از «پدرخوانده» الگو بگیرم اما نکردم

وی درباره اینکه در جوانی‌اش الگویی برای بازیگری داشته یا نه گفت: من هیچ الگویی نداشتم و ندارم. برای خیلی از نقش‌هایم شاید می‌توانستم الگو بگیرم اما هرگز این کار را نکردم. مثلا برای سریال «شهرزاد» کاراکتر من جوری بود که می‌توانستم الگو بگیرم. از فیلم‌هایی مثل پدرخوانده یا… ولی من به هیچ عنوان دنبال هیچ الگویی نبودم و نیستم. همیشه برای نقش‌هایم با فکر خلاقانه‌ام پیش می‌روم خاصه در سریال «شهرزاد» گریم هم خیلی تاثیرگذار بود.

هیچ وقت دستمزد برایم مهم نبود

بازیگر سریال هزاردستان همچنین درباره اولین دستمزدش و میزان آن عنوان کرد: اولین دستمزد من برای نمایش قائم مقام فراهانی بود بعد از اتمام کار کارگردان نمایش من را صدا کرد و چیزی در دستم گذاشت که خجالت کشیدم و قرمز شدم. وقتی خداحافظی کردیم در خیابان لاله زار دستم را که باز کردم دیدم یک مقدار اسکناس دو تومانی بود و شمردم دیدم که سی تومان است. اما من دنبال این چیزها نبودم و برایم بزرگ‌ترین افتخار همین بود که نقشی سیاهی لشگر را در نمایشی بازی کنم که استادانم در آن حضور داشتند.

وی در ادامه اشاره کرد: هیچ وقت برای دستمزد چونه نزدم؛ گاهی وسوسه‌هایی داشتم چیزی که هر بشری دارد؛ هرآدمی رقابت دارد، حسادت دارد، پشیمانی دارد و قطعاً برای من هم بعد از یک کارهایی پشیمانی هایی وجود داشت.

اشاره ظلی‌پور به دستمزدهای شهاب حسینی و علیدوستی در «شهرزاد»

آرش ظلی‌پور در راستای بحث دستمزدها به سریال «شهرزاد» اشاره و عنوان کرد که میزان دستمزد شما با وجود سابقه چند برابری از شهاب حسینی یا ترانه علیدوستی کمتر است، این موضوع شما را گلایه‌مند نمی‌کند که نصیریان در پاسخ گفت: اینها مسائلی است که خیلی قابل بحث و گفتگو نیست مربوط به زمان و سن و جوانی است یا توقعاتی که آدم‌ها دارند. ممکن است من با یک رقمی قانع بشوم و آنها نشوند؛ برای همین است که می‌گویم شرایط سنی مهم است.

*هیچ وقت درباره جای اسمم در تیتراژ با کارگردانی بحث نکردم

وی همچنین با اشاره به اینکه جایگاه اسمش در تیتراژ برایش مهم نیست و تا به حال در این باره با کارگردانی بحث نکرده است، ادامه داد: اصلا تا به حال صحبتی نکردم که اسم من باید در تیتراژ کجا باشد و همه اینها را به کارگردان و خالق اثر می‌سپارم.

*با یکی از دوستانم دو سال قهر بودم

ظلی‌پور با عنوان این موضوع که شما هنرمند بسیار منظمی هستید و نظم کلید واژه زندگی شماست آیا این مسئله تا به حال در دوستی‌هایتان دلخوری به وجود آورده است: بله من با یکی از دوستان خیلی نزدیکم که یکی دو بار سر قرارمان دیر آمد دچار اختلاف شدم و اعتراض کردم که در نتیجه‌اش ۲ سال قهر بودیم.

*بازیگر نباید الکل بخورد و به میهمانی برود

وی در تکمیل صحبت قبلش به عواملی که باید یک بازیگر آنها را رعایت کند اشاره کرد و گفت: مسئله وقت شناسی یکی از اصول  کار ماست در حالی که ما اصول زیادی داریم که باید رعایت کنیم؛ یک بازیگر باید خواب کافی داشته باشد، باید رژیم خاص غذایی داشته باشد، نباید الکل بخورد یا نباید مواد مخدر مصرف کند، نباید میهمانی برود یا سیگار بکشد اما متاسفانه خیلی از این اصول رعایت نمی‌شود و فکر می‌کنند بازیگری کار ساده‌ای است.

وی با تاکید به یکی از این قواعد بیان کرد: من هرگز همزمان در دو تا کار حاضر نمی‌شوم برای اینکه یک بازیگر نباید این کار را بکند چون تمرکزش را بر هم می‌زند.

*این حاشیه‌ها در شان مشایخی و انتظامی نبود

ظلی‌پور با اشاره به یکی از رفاقت‌های خاص این بازیگر از او پرسید که در حال حاضر چقدر با عزت‌الله انتظامی ارتباط دارد، نصیریان نیز در پاسخ گفت: الان چون ایشان کسالت دارند من خیلی مزاحمشان نمی‌شوم اما زمانی بود که ما با هم همسایه بودیم در محله دزاشیب نزدیک قیطریه که ایشان در آنجا خانه‌ای خریده بود که روبروی خانه من بود و الان تبدیل به فرهنگسرا شده است. هر روز با هم بودیم و علاوه بر آن ۱۰- ۱۵ سال باهم در تئاتر کار می‌کردیم و باید بگویم که ایشان از استعدادهای بسیار درخشان بازیگری هستند و دعا می‌کنم کسالتشان برطرف شود.

در این بخش از مصاحبه مجری برنامه به اختلاف مشایخی و انتظامی اشاره کرد و درباره این موضوع از نصیریان پرسیدیم که او صراحتا اشاره کرد که از حاشیه خوشش نمی‌آید و گفت: این جریانات هم اصلا در خور شان آقای مشایخی و آقای انتظامی نیست و ما باید فراموش کنیم. من دخالتی در این کارها نکردم و اصلا دوست ندارم درباره‌اش گفتگو کنم.

وی در بخشی دیگر از این گفتگو اشاره داشت که حضور در بعضی از مقاطع تاریخی به ساختن کاراکتر «بزرگ آقا» خیلی کمک کرد و با بیان اینکه با شعبان بی‌مخ چندباری آمد و رفت داشته گفت: زمانی که من با شعبان بی‌مخ ارتباط داشتم او دیگر مثل سابق نبود و بعد از حضور در زورخانه خیلی رفتارش تغییر کرده بود و با بزرگان آمد و شد داشت. او مرا به زورخانه‌اش دعوت کرد و من هم از او خواستم که به تماشای تئاترم بنشیند.

*کشاورز شعبان بی‌مخ را بازی نکرده است

پس از آن تصویر محمدعلی کشاورز در «هزاردستان» نمایش داده شد؛ کاراکتری که ما سال‌ها با تعاریف کشاورز و نوشته‌های موجود او را به شعبان بی‌مخ می‌شناختیم اما علی نصیریان روایت دیگری داشت و گفت: این شعبان بی‌مخ نیست اشتباه نکنید این شعبان استخوانی است؛ شعبان بی‌مخ کاراکتر دیگری ست. این آدمی است که استخوان‌ها را جمع می‌کرده و می‌برده و می‌فروخته است.

وی درباره عدم حضورش در فصل دوم «شهرزاد» نیز گفت: قصه تمام شده بود. بزرگ آقا آدمی کنشگر و فعال و قدرتمند بود اما از یک جایی به بعد جایگاهی نداشت. اگر می‌خواستم در فصل دوم باشم باید خاطره و فلاش بک می‌شد که مطلوب من نبود و برای همین از آقای فتحی عذرخواهی کردم.

*مسعود کیمیایی هیچ وقت به من پیشنهاد همکاری نداد

در بخش عکس‌ها این بازیگر درباره همکاری نکردنش با مسعود کیمیایی در طول این سال‌ها گفت: هیچ وقت پیشنهادی از مسعود کیمیایی در طول این سال‌ها به من نشد که اگر شده بود حتما مطالعه می‌کردم چون کیمیایی آدم کمی نیست. این اتفاق درباره آقای بیضایی هم افتاد و هیچ وقت با هم کار نکردیم.

*اظهارنظر نصیریان درباره ناصر ملک مطیعی

نصیریان با دیدن عکس ناصر ملک مطیعی نیز گفت: آخرین بار جشن شهرزاد او را دیدم. بسیار آدم باسواد و فهمیده‌ای است. قصه‌ها و سناریوهای آن زمان ایشان را به آن سمت و سو سوق داد و گرنه استعدادش خیلی بالاتر بود و می‌توانست بیشتر بدرخشد.

ظلی‌پور در پایان با اشاره به این موضوع که نصیریان به خاطر حضور در ناخدا خورشید پیشنهاد اجاره‌نشین‌ها را رد کرده، گفت: داریوش مهرجویی حتما از من ناراحت شده که چرا پیشنهاد اجاره نشین‌ها را قبول نکردم چون دیگر هیچ وقت به من پیشنهاد همکاری نداد.

در پایان گفتنی است «من و شما» به تهیه‌کنندگی هادی قندی و اجرای آرش ظلی‌پور جمعه‌ها ساعت ۱۴ از شبکه شما پخش می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها