تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۱۳:۱۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 76584

 کارگردان نمایش «آخر بازی» با انتشار نامه‌ای اعتراض آمیز از حضور در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر انصراف داد.

به گزارش سینماسینما، نمایش «آخر بازی» به کارگردانی محمدمهدی سامی‌منش از حضور در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر انصراف داد. کارگردان این اثر طی نامه‌ای سرگشاده به دبیر جشنواره سی و ششم، دلایل انصراف خود را اعلام کرد.

در این نامه آمده است:

«احتراما به استحضار می‌رساند اینجانب محمدمهدی سامی‌منش (شاهی) کارگردان نمایش «آخربازی» نوشته ساموئل بکت انصراف خود را از جشنواره سی و ششم به دلایل زیر به جناب عالی اعلام می‌دارم:

اهداف بیان شده جشنواره با شکل اجرای آن تفاوت آشکار دارد به گونه‌ای که کشف استعدادهای جوان تبدیل شده به راه‌گشایی استاد برای شاگردان خلف!

طبق قانونی که جشنواره اعلام کرده ملاک بخش مسابقه نمره کارشناسان بوده و خردجمعی، پس چطور نمایش‌هایی که بعد از انصراف چند نمایش از بخش مرور، وارد این بخش می‌شوند در جدول مسابقه قرار می‌گیرند؟ حالا یا من به عنوان یک مهندس ریاضیاتم ضعیف شده یا مهندسی چینش شما هوشمندانه بوده جناب آقای مهندس‌پور، البته در این مورد خانم مقتدی به بنده فرمودند «آخر همه چیز با نظر دبیر تایید می‌شود» و این یعنی رأی یک نفر بالاتر از خرد جمعی!

در آخر ارزش هنر و تئاتر از «افزایش خنده‌دار یک کمک هزینه» بیشتر است، حداقل برای اینجانب، لطفا با این رقم‌های خنده‌دار به شعور آدم توهین نکنید.

درست است راه برای من و امثال من تنگ است و باریک و شما هم امثال ما را همچون شن‌های کف دریا اما دوستان خود را همچون مروارید می‌بیند در این شرایط ترجیح می‌دهم در این راه باریک مستقل تئاتر کار کنم تا اینکه در یک جشنواره خانوادگی شرکت کنم.»

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها