تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۶:۲۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 121940

سینماسینما، محمد حقیقت: یک کارگردان زن کانادایی با فیلم “آنتیگونه” به آکادمی اسکار معرفی شد.

امسال تعداد کارگردانان زن از کشور های مختلف روبه افزایش گذاشته است. کانادا فیلم سوفی دراسپخ ” آنتیگونه ” را که در جشنواره اخیر تورنتو با موفقیت روبرو شد به اسکار ۲۰۲۰ می‌فرستد.

این فیلم اقتباسی امروزی از نمایشنامه مشهور یونانی قدیمی است که شهرت جهانی دارد. این چهارمین اثر سینمایی کارگردان اش است و به ماجرای یک نوجوان اهل کبک که اصلیتی عرب دارد و با مادر بزرگ، خواهر و دو برادر خود زندگی میکند، می‌پردازد. در ابتدای داستان آنتیگونه به فرار برادرش از زندان کمک می‌کند، سپس به سیستم قضایی این کشور باید پاسخ گو باشد. وی بی توجه به این سیستم، تمام محبت وعشقش را نثار برادش می‌کند و زیر بار سیستم حاکم نمی‌خواهد برود. بچه های محله از او به عنوان قهرمان هواداری می‌کنند و … .

استیل فیلم پرانرژی است و درباره مسایل امروز جامعه این کشور است. نیرویی که در این دختر نو جوان، الهام گرفته از آنتیگونه یونانی است، از طریق میزانسن دینامیک و پرتحرک، بیننده را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کارگردان ۴۶ ساله کانادایی برای یافتن نقش دختری که می‌بایست آنتیگونه را بازی کند از ۸۵۰ کاندیدا تست بازیگری گرفت . وی اولین فیلم بلند خود را در سال ۲۰۰۶ ساخته بود و با فیلم‌هایش جوایز گوناگونی تاکنون به دست آورده است.

هیات سینمایی کانادایی که این فیلم را برای معرفی به اسکار برگزیدند ۲۶ نفر از شخصیت های سینمای این کشور بودند که آن‌را از بین ۱۶ فیلم انتخاب کردند.

نود و دومین دوره اسکار ۹ ژانویه در لوس انجلس برپا خواهد شد و پنج کاندید نهایی برای به دست آوردن ( بهترین فیلم بین المللی سال ) روز ۱۳ ژانویه مشخص خواهدشد. تاکنون ۶۱ کشور فیلم های خود را پیشنهاد کرده اند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها