تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۲۲:۱۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 123175

این هفته در حالی اکران سینماهای ایران پیگیری شد که فیلم «مسخره باز» با بازی علی نصیریان روی پرده رفت، همچنین «ماجرای نیمروز: رد خون» توانست به صدرنشینی خود بر گیشه ادامه دهد.

به گزارش سینماسینما، این هفته در حالی به روز پایانی خود رسید که باز هم سینمای ایران افت فروش را تجربه کرد تا خوشی افزایش فروش هفته گذشته عمر چندان طولانی نداشته باشد.

در این هفته یک مهمان تازه به چرخه اکران اضافه شد، «مسخره باز» نخستین ساخته سینمایی همایون غنی‌زاده از روز چهارشنبه ۱۷ مهر رنگ پرده نقره‌ای را به خود دید. فیلمی متفاوت که دلایل متعددی را برای تماشا در سینما دست مخاطب می‌دهد.

«ماجرای نیمروز: رد خون» ساخته محمدحسین مهدویان هم توانست به صدرنشینی خود بر گیشه ادامه دهد و به تنهایی یکه‌تازی کند اما این هفته با فروشی کمتر از یک میلیارد تومان.

«مسخره باز»؛ بازگشت علی نصیریان در قامت یک ستاره

همایون غنی‌زاده را همه علاقه‌مندان به هنر پیشتر با نمایش‌هایی که روی صحنه برده است، می‌شناسند. از «در انتظار گودو» تا «کالیگولا» و «می سی سی پی نشسته می‌میرد». او اما سال گذشته تصمیم به کسب تجربه ای تازه در زمینه کارگردانی گرفت و قدم در راه پر فراز و نشیب سینمای ایران گذشت، تصمیمی که منجر به ساخت فیلمی چون «مسخره باز» شد.

 این فیلم برای نخستین بار در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر به نمایش درآمد.

 

اما آنچه درباره این فیلم مهم است، حضور علی نصیریان، بازیگر باسابقه سینما مقابل دوربین است. او در «مسخره باز» در قامت یک ستاره محبوب و حرفه‌ای بار دیگر بر پرده ظهور کرده و مخاطب را حسابی به وجد می‌آورد.

غنی زاده در این فیلم داستان جوانی را روایت می‌کند که شیفته بازیگری است و در یک سلمانی که مالکش علی نصیریان است به همراه بابک حمیدیان کار می‌کند و شب‌ها بعد از اتمام کار به تمرین بازیگری می‌پردازد…

رضا کیانیان، داریوش موفق و هدیه تهرانی دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند که در دو روز نخست اکران با ۱۸۷ میلیون و ۶۰۹ هزار تومان، آمار بدی را از خود به جای نگذاشته است.

از مهمانان دیروز چه خبر؟ «مردی بدون سایه» عقب نشست

فیلم‌هایی که در هفته‌های گذشته روی پرده رفتند این هفته چندان اقبال خوبی را از سوی تماشاگران تجربه نکردند، «سال دوم دانشکده» من ساخته رسول صدرعاملی نخستین هفته اکرانش را با فروش نه چندان رضایت بخش ۲۱۳ میلیون و ۴۶۶ هزار به پایان برد تا هنوز فروش کلی‌اش به مرز ۳۰۰ میلیون تومان نرسد.

از طرف دیگر «مردی بدون سایه» که در نخستین روزهای اکران شروع خوبی داشت، در این هفته عقب نشست. فیلم علیرضا رئیسیان از حضور لیلا حاتمی، فرهاد اصلانی و امیر آقایی بهره برده است در این هفته ۱۷۸ میلیون و ۴۶ هزار تومان فروخت تا به سختی از مرز یک میلیارد تومان درآمد عبور کند.

 

«پیلوت» ساخته ابراهیم ابراهیمیان هم سرنوشتی مشابه داشت و در این هفته تنها ۱۵۵ میلیون و ۱۱۳ هزار تومان از گیشه سهم برد، حضور جواد عزتی و سعید آقاخانی هنوز نتوانسته به جذب مخاطب برای این فیلم کمک کند.

«شاه کش» به کارگردانی وحید امیرخانی با بازی هادی حجازی فر، مهناز افشار و مجید صالحی هم با وجود فضای متفاوت و جدیدی که داشت چندان نتوانست علاقه‌مندان را به سالن‌های سینما بکشاند. این فیلم در هفته ای که گذشت تنها ۱۴۸ میلیون و ۷۳۵ هزار تومان فروش داشت تا در مجموع در آستانه ۸۰۰ میلیون تومان درآمد قرار بگیرد.

«ماجرای نیمروز:رد خون» صدرنشین ماند

اما از هرچه بگذریم سخن صدر گیشه خوش‌تر است، جایی که محمدحسین مهدویان با فیلم جدیدش در همان دو هفته نخست اکران قبضه‌اش کرده و به خوبی توانسته در این روزهای آشفته بازار اکران مخاطبان را راهی سینما کند.

«ماجرای نیمروز: رد خون» در این هفته ۸۹۳ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان فروش داشت تا خیلی زود و خلاف روند سایر فیلم‌های روی پرده از مرز دو میلیارد تومان فروش کلی گذر کند.

 

«کلوپ همسران» ساخته مهدی صباغ زاده که پیش از «رد خون» یک هفته فرصت صدرنشینی گیشه را پیدا کرده بود، این هفته هم با ۳۶۵ میلیون و ۵۶۹ هزار تومان عنوان دومین فیلم پرفروش هفته را به خود اختصاص داد.

در نهایت «درخونگاه» به کارگردانی سیاوش اسعدی هم توانسته در جذب مخاطبان موفق عمل کند و با ۳۲۲ میلیون و ۱۶۳ هزار تومان در جایگاه سومین فیلم پرفروش هفته قرار بگیرد.

شکست خوردگان تکراری

در این هفته قعر گیشه هم حسابی پر و پیمان است و عنوان شکست خوردگان را باید به چند فیلم اتلاق کنیم که به این جایگاه حسابی دل خوش کردند.

عنوان کم فروش ترین فیلم هفته به «سرکوب» به کارگردانی رضا گوران می رسد که حتی به مرز یک میلیون تومان هم نرسید و تنها ۹۳۰ هزار تومان فروخت. «جانان» به کارگردانی کامران قدکچیان دیگر فیلم شکست خورده گیشه بود که یک میلیون و ۷۶ هزار تومان درآمد کسب کرد.

«چاقی» ساخته راما قویدل که پس از مدت‌ها رنگ پرده نقره‌ای را به خود دید هم سومین کم فروش هفته با دو میلیون و ۲۹۷ هزار تومان بود و در نهایت «روسی» ساخته امیرحسین ثقفی با چهار میلیون و ۶۰ هزار تومان چهارمین فیلم کم‌فروش بود.

بازگشت فروش سینما به کانال دو میلیارد

این هفته فروش سینمای ایران بار دیگر به کانال دو میلیارد تومان بازگشت رکورد و دو میلیارد و ۹۴۸ میلیون تومانی را به نام خود ثبت کرد که در مقایسه با هفته پیش حدود ۱۲۰ میلیون تومان کاهش داشته است.

همچنین از نظر تعداد تماشاگر، در این هفته ۲۴۸ هزار و ۴۱۹ نفر به تماشای فیلم های روی پرده نشستند که ۱۳۸ هزار و ۳۸۰ نفرشان اهل تهران بودند.

منبع: خبرآنلاین/ مهدی درستی

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها