تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۲۰:۴۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 167377

آئین اختتامیه سومین جایزه سال استیکر ۲۱ دی با حضور هنرمندان برگزار و نفرات برتر چهار بخش مسابقه معرفی می‌شوند.

به گزارش سینماسینما به نقل از ستاد خبری جشنواره، علی محمد کردنایج مدیر روابط عمومی جایزه سال استیکر درباره اهداف سومین دوره این رویداد عنوان کرد: سومین جایزه سال استیکر از مهر امسال با هدف گسترش استیکرهایی با مؤلفه‌های مشترک مانند زبان و فرهنگ فارسی و با نگاه اینکه عموم مردم بتوانند استیکر را در ارتباطات روزمره خود وارد کنند، آغاز شد.

وی درباره جزئیات آثار و موضوعات این دوره توضیح داد: ما توانستیم آثارمان را با حضور ۹۹ هنرمند جمع‌آوری کنیم و در چهار بخش اصلی و ویژه به کار خود ادامه دهیم. بخش اصلی شامل ۲ موضوع ایران فرهنگی، که طبق بیانیه هیأت داوران آن را به استیکر ایرانی تغییر نام دادیم و همچنین بخش شخصیت‌های ادبی و سینمایی ایران بود. در بخش‌های ویژه هم محصولات ایران خودرو و بخش اراضی عباس‌آباد و المان‌های متناسب آن‌ها موضوعات مسابقه بودند.

کردنایج افزود: داوری آثار ارسالی به دبیرخانه ۷ دی توسط بهرام عظیمی رئیس هیأت داوران، مسعود شجاعی طباطبایی دبیر جشنواره و سایر داوران از جمله شهاب جعفرنژاد، امیرحسین ایماغیان، امیر یاسمنی و علی رادمند انجام شد. همچنین رأی مصطفی خوشابی که به دلیل کسالت در جلسه داوری حضور نداشت به میثم عسگری رئیس جشنواره تنفیذ شد. این هفت نفر پس از بحث و بررسی آثار در بخش‌های مختلف نفرات برتر را مشخص کردند.

وی درباره جوایز برگزیدگان تشریح کرد: در هر بخش مسابقه سه نفر حائز رتبه شدند و فقط در ۲ بخش ویژه ایران‌خودرو و اراضی عباس‌آباد هیأت داوران نفر سوم را حائز رتبه ندیدند. همچنین یک اثر به عنوان جایزه ویژه خانه شعر و ادبیات که از حامیان جشنواره هستند، برگزیده و معرفی شد. برای بخش‌های اصلی نفر اول ۱۳ میلیون تومان به همراه تندیس و دیپلم افتخار، نفرات دوم ۱۰ میلیون تومان به همراه تندیس و دیپلم افتخار و نفرات سوم هم ۷ میلیون تومان به همراه تندیس و دیپلم افتخار جایزه دریافت می‌کنند. جایزه بخش‌های ویژه هم برای نفرات اول ۱۰ میلیون تومان به همراه تندیس و دیپلم افتخار و برای نفرات دوم ۷ میلیون تومان به همراه تندیس و دیپلم افتخار است، در این دو بخش نفرات سوم نداریم.

کردنایج درباره مراسم اختتامیه جشنواره گفت: مراسم اختتامیه سومین دوره جایزه سال استیکر ۲۱ دی ماه با حضور ۷۶ هنرمند که از این تعداد حدود ۱۷۲۰ اثر تولید شده، برگزار می‌شود و از نفرات برتر در این مراسم تجلیل خواهد شد. امیدوارم این آثار را همچون دوره‌های قبل به صورت متحرک و موشن دربیاوریم و آماده عرضه به سایر پلتفرم‌ها چه داخلی و چه خارجی شوند.

وی افزود: امسال بعد از سه دوره برگزاری جشنواره استیکر می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که در میان پلتفرم‌های ایرانی مبدع استیکر ایرانی هستیم.

کردنایج در پایان ضمن بیان اینکه مراسم اختتامیه به صورت زنده پخش خواهد شد، از داوران جشنواره تشکر و اظهار کرد: از داوران استیکر که نگاه سختگیرانه‌ای نسبت به آثار داشتند، تشکر می‌کنم. این سختگیری‌ها باعث می‌شود ارتقای فرهنگی داشته باشیم و هنرمندان به فرهنگ کشور اهمیت بیشتری بدهند و شاهد حضور آثار فاخری در جشنواره‌ها باشیم.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها