تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۵/۳۱ - ۱۵:۰۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 825

به گفته کارگردان فیلم سینمایی «پوسته» مسئولان جلوی پخش ویدئویی آن را گرفته‌اند.

پوستهمصطفی آل‌احمد در گفت‌وگویی ضمن بیان این مطلب گفت: «با اینکه فیلم «پوسته» بار‌ها مورد بازبینی قرار گرفته و تمام مجوزهای لازم را اخذ کرده و در گروه سینمایی «هنر و تجربه» نیز اکران شده است اما درحال حاضر، علی‌رغم درخواست پخش کننده، مسئولان اداره نظارت اعلام کرده‌اند که برای صدور مجوز پخش در شبکهٔ نمایش خانگی، نیاز به اصلاحات مجدد است.»

این فیلمساز تصریح کرد: «این عین توقیف است و فرقی نمی‌کند. یک بار شش سال پیش جلوی نمایش فیلم را گرفتند و یک بار چهار سال پیش و یک بار هم الان جلوی پخش ویدئویی آن را گرفته‌اند.»

آل ‌احمد ادامه داد: «چند ماه است که برای دریافت مجوز اقدام کرده‌ایم اما مسئولان شورای صدور پروانه نمایش خانگی می‌گویند مجوز نمایش خانگی، با مجوز اکران در گروه هنر و تجربه فرق دارد! و با این استدلال صدور مجوز را به انجام اصلاحات در فیلم مشروط کرده‌اند.»

او تأکید کرد: «اینکه می‌گویند مجوزهای اکران در سینما با مجوز نمایش خانگی تفاوت دارد، به آن معناست که ما شهروندان را درجه بندی می‌کنیم!»

آل ‌احمد درخصوص ماجرای اکران اولین فیلمش نیز توضیح داد: «فیلم «پوسته» را سال ۸۷ ساخته‌ام و با مشکلات فراوان در سال ۹۱ پروانهٔ نمایش آن را گرفتم. با وجود این، با مخالفت صریح رئیس اداره نظارت وقت، تا سال ۹۳ فیلم به چرخهٔ اکران نرسید.»

او ادامه داد: «سرانجام این فیلم در گروه هنر و تجربه اکران شد و پس از پایان اکران که برای دریافت مجوز نمایش خانگی اقدام کردیم، حالا با یک استدلال عجیب و غیرمنطقی روبرو شده‌ایم. این در حالی است که دیگر فیلم‌های اکران شده در سینما، معمولاً بلافاصله و بدون مشکل برای پخش در شبکهٔ نمایش خانگی مجوز می‌گیرند.»

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها