تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۱۵:۰۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 191221

دو فیلم سینمایی از هادی محقق در بخش «سینمای دیگر» فیلم‌نت عرضه می‌شود.

به گزارش سینماسینما، فیلم های سینمایی «ممیرو» و «ایرو» به کارگردانی هادی محقق که از آثار موفق در کارنامه وی است از ساعت ۱۸ چهارشنبه سوم آبان در بخش «سینمای دیگر» فیلم‌نت عرضه می شود.

این بخش ویژه آثار مستند، کوتاه و سینمای هنری و تجربی راه‌اندازی شده و تاکنون بیش از ۵۰ عنوان در آن عرضه شده است.

هادی محقق از فیلمسازانی است که سینمای هنری ایران را نمایندگی می کند و با «ممیرو» و «ایرو» افتخاراتی را در جهان کسب کرده و فیلم بعدی او به نام «درب» بعد از حضور موفق در جشنواره های جهان هم اکنون در سینماهای فرانسه روی پرده است.

در خلاصه داستان «ممیرو» آمده است: داستان تنهایی‌ ایاز، پیرمرد واخورده از زندگی پر مشقت خود را روایت می‌کند که بعد از اتفاقی مهیب در زندگی، با نوه خود روزگار می‌گذراند و خود را مسبب همه اتفاقات می‌داند.

برخی از عوامل فیلم «ممیرو» عبارتند از نویسنده و کارگردان: هادی محقق، مدیر فیلمبرداری : روزبه رایگا، تدوین: مجید برزگر، صدابردار: علی عدالت دوست، طراح صحنه: حسین قزلباش، طراح گریم: پدرام زرگر، طراح پوستر: مجید برزگر. طاها ذاکر، عکاس: سعیده شریعتی، تهیه کننده: رضا محقق. مجید برزگر.

یدالله شادمانی در نقش ایاز، میثم فرهموند در نقش ابراهیم، فاطمه بهادر در نقش نرگس، پریسا واصلی، مهیار آب‌روان، طلوع جهانبازی و منوچهر اشکویی بازیگران این فیلم هستند.

همچنین در خلاصه داستان «ایرو» آمده است: پیرمردی که به تنهایی زندگی می‌کند و در انتظار قصاص فرزند خود می‌باشد به او اطلاع می‌دهند که در زندان سکته کرده است. برای تحویل جنازه راهی شهر شده و با اتفاقاتی مواجه می شود …

برخی از عوامل فیلم عبارتند از نویسنده و کارگردان: هادی محقق، بر اساس طرحی از هادی محقق و وحید حاجیلویی، تهیه‌کننده: رضا محقق، مدیر فیلمبرداری: علی شاهیده، منشی صحنه: ماندانا قاسمی، طراح صحنه و لباس: حسین قزلباش، طراح چهره‌پردازی: پدرام زرگر، صدابردار: علیرضا کریم‌نژاد، عکاس: حسام خلوصی، طراح پوستر: فرود عباسی، مدیر تولید: هادی دیباجی.

بازیگران: حمدالله عزیزی، محمدمهدی آذرخش، حسین قزلباش، مهیار ابروان، زین‌العابدین پناهنده.

لینک کوتاه

 

آخرین ها