تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۴۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 186853

پلتفرم فیلم‌نت فیلم سینمایی «بدون تاریخ، بدون امضا» ساخته وحید جلیلوند را عرضه کرد.
به گزارش سینماسینما، فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» محصول سال ۱۳۹۵ به کارگردانی وحید جلیلوند و تهیه کنندگی علی جلیلوند، در پلتفرم فیلم‌نت عرضه شد. این فیلم، دومین ساخته سینمایی جلیلوند پس از «چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت» محسوب می‌شود. فیلمنامه «بدون تاریخ، بدون امضا» را جلیلوند به همراه علی زرنگار نوشته است.
«بدون تاریخ، بدون امضا» ماجرای یک کارمند پزشکی قانونی به‌نام دکتر کاوه نریمان را روایت می‌کند که حین رانندگی با موتورسیکلتی تصادف می‌کند که یک خانواده سوار آن بودند، اما هیچ اتفاقی برای آنها نمی‌افتد. ولی در کمال تعجب، فردای آن روز با جسدی در پزشکی قانونی مواجه می‌شود که پسر همان خانواده است و این شروع ماجرا است.
امیر آقایی، هدیه تهرانی، نوید محمدزاده، سعید داخ، زکیه بهبهانی و علیرضا استادی در «بدون تاریخ، بدون امضا» ایفای نقش کرده‌اند.
این فیلم در سی‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و نامزد دوازده سیمرغ بلورین شد که از آن میان سه جایزه بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (نوید محمدزاده) و بهترین صداگذاری را از آن خود کرد.
شش نامزدی در یازدهمین دوره جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی، سه نامزدی در هجدهمین دوره جشن حافظ، و ده نامزدی و پنج جایزه شامل دریافت جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین فیلمنامه در بیستمین دوره جشن سینمای ایران (جشن خانه سینما)، از جمله دستاوردهای داخلی «بدون تاریخ، بدون امضا» محسوب می‌شوند.
دریافت دو جایزه بهترین کارگردان و بهترین بازیگر مرد از بخش افق‌های جشنواره فیلم ونیز، نامزدی جایزه بهترین بازیگر مرد از جوایز آسیا پاسیفیک، دریافت جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره فیلم استکهلم، کسب جایزه فیپرشی و جایزه ویژه داوران از جشنواره فیلم تسالونیکی، دریافت جوایز بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران از جشنواره فیلم لاس‌پالماس، و دریافت جایزه بخش کارگردانان جدید جشنواره فیلم شیکاگو تنها بخشی از موفقیت‌های بین‌المللی «بدون تاریخ، بدون امضا» هستند.
همچنین «بدون تاریخ، بدون امضا» نماینده سینمای ایران در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان در جوایز اسکار سال ۲۰۱۹ بود.
این فیلم در اکران عمومی نیز توانست با فروشی بالغ بر ۴ میلیارد تومان به سومین فیلم غیرکمدی پرفروش سال ۱۳۹۶ تبدیل شود.

لینک کوتاه

 

آخرین ها