تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۲۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 187435

«بی صدا حلزون» با روایتی درباره ناشنوایان، به اکران آنلاین می پیوندد.
به گزارش سینماسینما، اکران آنلاین فیلم سینمایی «بی صدا حلزون» به کارگردانی بهرنگ دزفولی‌زاده و تهیه کنندگی مرتضی شایسته، از پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه جاری به صورت اختصاصی در پلتفرم فیلیمو آغاز می‌شود.
قرار است با توجه به مضمون فیلم، نسخه ویژه ناشنوایان نیز در اکران آنلاین عرضه شود.
«بی صدا حلزون» با بازی هانیه توسلی، مهران احمدی، پدرام شریفی و محسن کیایی و (بازیگر کودک) مجتبی شکری، نیمه نخست سال گذشته در سینماهای کشور به اکران سراسری رسید. سهراب پاکزاد نیز ترانه‌ای را در اختیار سازندگان فیلم قرار داده که به صورت کلیپ با تصاویر فیلم منتشر شده است.
این فیلم به معضلات ناشنوایان در بستر روایتی عاشقانه پرداخته است و داستانی احساسات برانگیز و عاشقانه دارد؛ مادر کم شنوایی می خواهد تنها فرزندش شنوا شود، اما در سوی مقابل، پدر که کاملاً ناشنواست مخالف عمل کاشت حلزون اوست و می‌خواهد فرزندش مانند خودش ناشنوا باقی بماند.
فیلم «بی صدا حلزون» که نخستین بار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد و نامزدی بهترین کارگردان فیلم اول را برای بهرنگ دزفولی‌زاده به ارمغان آورد، در جشنواره‌های سینمایی مختلفی از جمله سائوپائولو موسترا برزیل، چانتا هند، بیست و دومین دوره جشنواره Pyeongtaek International Film Festival (2022)  کره جنوبی و هشتمین دوره جشنواره Hungarian Disability Film Festival در بوداپست مجارستان شرکت داشته است. این درام اجتماعی همچنین در سیزدهمین دوره جشنواره یونیورسال نامزد دریافت جوایز بهترین فیلم درام و بهترین بازیگر نقش اول زن شد. این فیلم از پانزدهمین دوره جشنواره فیلم های ایرانی سان فرانسیسکو نیز جوایز بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول زن (هانیه توسلی)، بهترین مدیر فیلمبرداری (محمد رضا جهان پناه) و بهترین فیلم را دریافت کرد.

لینک کوتاه

 

آخرین ها