تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۰۹ - ۱۲:۳۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 64543

حسن فتحی، کارگردان سریال «شهرزاد» با پیوستن به پویش مردمی من صدای آب هستم حمایت خود را از مبارزه با بحران کم‌آبی در کشور اعلام کرد.

به گزارش سینماسینما، حسن فتحی با اشاره به اینکه در هر جامعه‌ای تضارب آراء و گرایشات متفاوت وجود دارد اما اصل اساسی تمام این جوامع همدلی برای منافع ملی است، خاطرنشان کرد، با وجود اینکه در مورد بحران آب بسیار صحبت شده اما نیاز است اطلاعات و اخبار بیشتری منتشر شود؛ چراکه آمارها تکان‌دهنده است.

کارگردان سریال «شهرزاد» برای درک و عملکرد بهتر مردم، گفت: «بد نیست شرایط بی آبی و فجایع ناشی از آن را تصور کنیم. در صورت نبود آب، در تامین برق هم دچار مشکل خواهیم شد و ما شاهد زنجیره ای از مشکلات خواهیم بود. بارها دیده ام که شیر آب از ابتدا تا انتهای شستن ظروف و یا حمام باز است. همه ما هر روز طولانی مدت دوش می‌گیریم. تمام اینها آنقدر برایمان عادی شده است که گاهی اوقات فراموش می‌کنیم این آب با چه فرآیندی و با صرف چه هزینه‌هایی قابل شرب شده و به دست ما رسیده است. بعضی از عادت ها بوی مرگ می دهد و مخل زندگی و آرامش اجتماعی است.»

او احساس مسئولیت در همه حوزه ها را از وظایف شهروندان یک جامعه دانست و اظهار کرد: «تک تک افراد جامعه در سطح خودشان مسئولند. مصرف کنندگان در مصرف خود و مدیران در مدیریت منابع آبی و جلوگیری از هدر رفت آب مسئولند. بنده تردیدی ندارم اگر مدیریت درستی انجام شود با همین میزان باران و نزولات آسمانی مشکل کم آبی نخواهیم داشت. سیاست های زیست محیطی ما در این ۳۰ سال ایرادات زیادی داشته است. اصلا هم مهم نیست در کدام دولت انجام شد. باید دید این طرح ها تا چه میزان برخواسته از اصول فنی و علمی در حوزه کشاورزی و منابع آبی بوده است. آیا سد سازی‌های بدون توجیه زیست محیطی عامل قسمتی از این بحران نیست؟! تالاب ها و دریاچه های ما در حال خشکیدن هستند. اگر همینطور پیش برود سلسله ای از مشکلات گریبانمان را خواهد گرفت. بحران، چپ و راست و بالا و پایین نمی شناسد؛ مثل بارانی که بر سر همه می بارد، برای همه مشکل آفرین خواهد بود. بحران آب مثل آتشی است که به جان این کشور افتاده و اگر فرد فردمان احساس مسئولیت نکنیم و به خودمان مربوط ندانیم، تردید نکنید که این آتش بعد از اینکه خانه همسایه را سوزاند، سراغ خانه ما هم خواهد آمد.»

در پایان نیز حسن فتحی از لزوم آینده‌نگری صحبت کرد و گفت: «آیا توجه می کنیم که جامعه به عنوان یک مجموعه مرتبط به هم هر چه عمل کند بر آینده خود نیز اثرگذار است؟! همان‌طور که اتفاقات گذشته این جامعه بر امروز آن اثرگذار بوده است عملکرد امروز ما نیز بر آینده آن اثر خواهد گذاشت. بحران آب را جدی بگیریم؛ همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم. برای آینده فرزندانمان هم که شده این موضوع را جدی بگیریم.»

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها