تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۱/۲۶ - ۲۱:۴۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 170630

آکادمی اسکار اعلام کرد که بهترین فیلم از نگاه مردم را از طریق توئیتر انتخاب و در مراسم اعطای جوایز ۲۰۲۲ معرفی خواهد کرد.
به گزارش سینماسینما، امسال تنها اعضای آکادمی دست به انتخاب فیلم‌های خود در جوایز اسکار نمی‌زنند و از دوشنبه  (۱۴ فروریه ) کاربران شبکه اجتماعی توئیتر نیز می‌توانند بهترین فیلم اکران شده در سال ۲۰۲۱ را معرفی کنند،‌ صرف نظر از این که این فیلم در جوایز اسکار حضور دارد یا خیر.
آکادمی اسکار فیلمی که بیشترین آرای مردمی را کسب کرده باشد، در جریان مراسم اعطای جوایز  روز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (بامداد دوشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۱) معرفی خواهد کرد.
توئیتر همچنین اعلام کرده سه نفر از کسانی که از تاریخ ۱۴ فوریه تا ۳ مارس (۲۵ بهمن تا ۱۲ اسفند) در نظرسنجی انتخاب بهترین فیلم از نگاه مخاطبان اسکار شرکت کنند به قید قرعه انتخاب خواهند شد و به همراه میهمانان خود به صورت رایگان و بدون هیچ هزینه‌ای به لس آنجلس سفر می‌کنند و در مراسم ۲۰۲۳ یکی از جوایز اسکار را اعطا خواهند کرد.
آکادمی اسکار در سال ۲۰۱۹ قصد داشت شاخه‌ای تحت عنوان بهترین فیلم از نگاه مردم ایجاد کند تا از این طریق بتوانند مخاطبان بیشتری را برای مراسم اسکار جذب کند اما با مخالفت جدی منتقدان و اعضای آکادمی این طرح عملی نشد و از آن زمان تاکنون نیز دوباره مطرح نشده است.
گرچه انتخاب فیلم‌ منتخب مردمی از طریق کاربران توئیتر شاخه‌ رسمی از جوایز اسکار محسوب نمی‌شود اما فرصتی برای سینمادوستان است که نظر خود را درباره بهترین‌ فیلم‌های سال اعلام کنند، بویژه فیلم‌هایی چون «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» که در هیچ بخش نامزد نیستند.
منبع: ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها