تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۴/۰۷ - ۱۵:۰۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 59144

معرفی بازیگرانی که در فاصله سال های ۲۰۱۵ تا امروز توانسته اند فروش فیلم های شان را در سینماها تضمین کنند و به این ترتیب ستاره های جدید سینمای جهان هستند.

به گزارش سینماسینما، نگاهی به جدول فروش فیلم ها نشان می دهد که امسال ستارگان قدیمی تر سینما شکست خورده اند. نام کروز که زمانی حضورش در یک فیلم ضامن گیشه خوب بود، این روزها به ضرب و زور تهیه کننده ها و تبلیغات فیلم «مومیایی» را در بین ۱۰ فیلم پرفروش نگه داشته آن هم در فصلی که رقیب چندانی به جز «زن شگفت انگیز» نداشت، به خصوص که نقش تام کروز در فیلم «مومیایی» فراتر از بازیگر است و در ساخت این فیلم اعمال نفوذ زیادی کرده.

از آن طرف قسمت جدید «دزدان دریایی کارائیب» با بازی جانی دپ هم نتوانست انتظارات تهیه کننده ها را چنان که باید و شاید در گیشه تامین کند. به نظر می رسد دوران ستاره های جدید فرا رسیده؛ ستاره هایی که آنها نجات دهنده گیشه ها هستند. طبق آمار و ارقام از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ بازیگران زیر، ستاره های جدید سینما هستند.

کریس پرت

کریس پرت

۴ فیلم؛ ۳ میلیارد دلار

ستاره های جدید سینمای جهان

متولد ۱۹۷۹ که کارش را از سال ۲۰۰۲ با بازی در تلویزیون و سریال «Everwood» شروع کرد. پرت بعد از این که سال ۲۰۱۴ در دو فیلم تجاری موفق حضور پیدا کرد توانست تبدیل به نقش اول فیلم های هالیوود شود. «فیلم لگو» و فیلم ابرقهرمانی «نگهبانان کهکشان» محصول استودیوی مارول، دو فیلمی بودند که باعث راهیابی پرت به نقش های اصلی تر فیلم ها شدند. «پارک ژوراسیک» در سال ۲۰۱۵ یکی از اولین فیلم هایی بود که پرت در آن نقش اصلی را بازی کرد. بعد در فیلم های ابرقهرمانی «نگهبانان کهکشان قسمت دوم» و «انتقام جویان: جنگ بی نهایت» این بار نقش اش در مرکز قرار گرفت.

طبق آمار گیشه ها، پرت در ۹ فیلم کارنامه اش نقش های مکمل داشته که میزان فروش آنها در جهان بیش از ۸۳۷ میلیون دلار بوده است. در چهار فیلم خودش به تنهایی نقش اول را بازی کرده که فروش این فیلم ها نزدیک به سه میلیارد دلار است و در چهار فیلم دیگر که عمدتا ابرقهرمانی بودند و به همراه چند بازیگر نقش های اصلی بین شان تقسیم شده بود، فروش جهانی یک میلیارد و ۳۸۳ میلیون دلاری را تجربه کرده است. امسال فیلم «نگهبانان کهکشان» با بازی او موفق ظاهر شد و مشغول بازی در دنباله «پارک ژوراسیک» و دنباله «انتقام جویان» هم هست که احتمالا هر دو پرفروش می شوند.

دواین جانسون

دواین جانسون

۲۱ فیلم؛ ۵ میلیارد دلار

ستاره های جدید سینمای جهان

دواین جانسون، بازیگر مشهور فیلم های اکشن قبل از ورود به سینما کشتی گیر بود؛ آن هم از نوع حرفه ای اش. اسمش در رینگ بوکس «راک» به معنای سنگ و صخره بود. او متولد ۱۹۷۲ در آمریکاست اما تابعیت کانادایی هم دارد. در دانشگاه فوتبال بازی می کرد و یک بار هم به همراه تیم دانشگاه میامی قهرمانی را تجربه کرد اما بعد از دانشگاه تصمیم گرفت مثل پدربزرگش کشتی گیر حرفه ای شود؛ پدربزرگی که تابعیت کانادایی اش را از او داشت.

شاید فکرش را نکنید اما جانسون یک کتاب اتوبیوگرافیک هم نوشته به نام «راک می گوید…» که برای ۳۰ هفته در فهرست پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرار گرفت. حضورش در تلویزیون به خاطر سریال های مربوط به کشتی در سال ۱۹۹۶ آغاز شد. در ابتدای قرن بیست و یکم در سریال «سفر ستاره ای» بازی کرد که اولین حضورش در سریالی بود که به کشتی ربطی نداشت.

جانسون در ۲۱ فیلم کارنامه اش در نقش اصلی بازی کرده که نزدیک به شش میلیارد دلار فروش جهانی داشته اند. در پنج فیلم بازیگر مکمل بوده که فروش آنها هم بالغ بر دو میلیارد و ۳۱۱ میلیون دلار بوده است. امسال فیلم پرفروش «سرنوشت خشمگین» قسمت هفتم از سری «سریع و خشمگین» را روی پرده داشت که جزو سه فیلم پرفروش ۲۰۱۷ تا امروز است. بیش از ۱۰ فیلم هم در برنامه کاری اش برای یک سال آینده است.

جنیفر لارنس

جنیفر لارنس

۵ فیلم؛ ۵ میلیارد دلار

ستاره های جدید سینمای جهان

تنها بازیگر زنی است که در فهرست مان قرار دارد و یعنی بیش از هر بازیگر زن دیگری فیلم هایش در دو سال اخیر فروخته اند؛ برنده جایزه اسکار هم که شده. او تمام ویژگی های یک ستاره تمام عیار سینما را دارد. لارنس متولد ۱۹۹۰ در آمریکا از سال ۲۰۱۵ علاوه بر این که توانست عنوان موفق ترین بازیگر زن گیشه را به ارمغان بیاورد، بیشترین دستمزد را هم در میان بازیگران زن دریافت می کند که او را تبدیل به یکی از ثروتمندترین بازیگران هالیوود کرده است. این بازیگر ۲۶ ساله سال ۲۰۱۳ در فهرست صد چهره تاثیرگذار جهان مجله تایم قرار گرفت و سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ نامش میان سلبریتی های مجله فوربز دیده شد.

شهرتش به خاطر بازی در نقش کتنیس اوردین در سری فیلم های نوجوانانه «بازی گرسنگان» (۲۰۱۵-۲۰۱۲) همه گیر شد اما بازیگری را از سال ۲۰۰۶ با تلویزیون آغاز کرد. لارنس تا به حال در پنج فیلم نقش اصلی را بازی کرده که فروش جهانی شان بیش از پنج میلیارد دلار بوده است. از معدود بازیگران سینماست که اکثر نقش هایی که در کارنامه اش دارد، نقش اصلی بوده اند.

سال گذشته با فیلم ابرقهرمانی «ایکس من: آخرالزمان» صدرنشین گیشه ها بود. امسال فیلم مهم «مادر» ساخته دارن آرنوفسکی را دارد که احتمال موفقیتش هم در گیشه و هم میان منتقدان وجود دارد. این بازیگر نامزد چهار اسکار، جایزه اش را برای فیلم «کتابچه نقره ای راهنما» گرفت.

سامول ال جکسون

ساموئل ال. جکسون

۵۲ فیلم؛ ۱۲ میلیارد دلار

ستاره های جدید سینمای جهان

این بازیگر و تهیه کننده آمریکایی، بازیگر محبوب کوئنتین تارانتینو است و بیشترین همکاری را از زمان «پالپ فیکشن» تا امروز با تارانتینو داشته است. متولد ۱۹۴۸ از دهه ۹۰ مورد توجه منتقدان و کارگردانان قرار گرفت. اما اولین فیلمی که بازی کرد «کنار هم برای همیشه» محصول ۱۹۷۲ بود. پرکارترین بازیگر این فهرست که ۱۷۶ فیلم و سریال به عنوان بازیگر در کارنامه اش دارد. ساموئل ال. جکسون برعکس چند بازیگر دیگری که نام بردیم بیشتر برای بازی در نقش های مکمل شهرت دارد و پولی را هم که به گیشه تزریق کرده مربوط به همین نقش های مکمل است ولی آنقدر در همین نقش های مکمل اش بازی های درخشانی دارد که نمی توان نادیده اش گرفت و حتی نامزد جایزه اسکار هم شده است.

او در ۴۴ فیلم نقش اصلی را بازی کرده که خب مجموع فروش این ۴۴ تا در جهان ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار شده که رقم چندان دندان گیری نیست. در عوض برای بازی در ۵۲ فیلم در نقش بازیگر مرد مکمل فروشی معادل ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار در گیشه سینماهای جهان داشته است. سال گذشته با بازی در فیلم تیم برتون «خانه دوشیزه پرگرین برای بچه های عجیب و غریب» و «افسانه تارزان» فروش خوبی را تجربه کرد. امسال اما فیلم «کونگ جزیره جمجمه» نتوانست انتظارات را برآورده کند.

کریس اوانز

کریس ایوانز

۱۵ فیلم؛ ۵ میلیارد دلار

ستاره های جدید سینمای جهان

این بازیگر آمریکایی که متولد سال ۱۹۸۹ است مثل خیلی از ستاره های این دوران با بازی در فیلم های پرفروش ابرقهرمانی به شهرت رسید. ابتدای هزاره سوم در فیلم «تازه واردها» اولین حضورش جلوی دوربین رقم خورد. ایوانز با بازی در فیلم «چهار شگفت انگیز» در سال ۲۰۰۵ توانست برای اولین بار خودش را به استودیوها نشان دهد و بعد از بازی در قسمت دوم سری فیلم های «چهار شگفت انگیز» و موفقیت مجدد آن در سال ۲۰۱۱ برای بازی در نقش کاپیتان آمریکا انتخاب شد.

کاپیتان آمریکا یکی از ابرقهرمانان محبوب مارول است و از سال ۲۰۱۱ تا امروز ایوانز بازیگر نقش کاپیتان آمریکا باقی مانده است. ۴۶ فیلم در کارنامه بازیگری ایوانز به چشم می خورد که همچنان نقش کاپیتان آمریکا مهم ترین شان است ولی باید اعتراف کنیم که این نقش چندان هم چیز خارق العاده ای نیست و اگر علاقه و مد روز به فیلم های ابرقهرمانی نزدیک نبود، بعید است ایوانز تبدیل به ستاره می شد.

به هر حال فعلا با بازی در ۱۵ فیلم در نقش اول، فروش جهانی فیلم هایش به ۵ میلیارد و ۶۴۴ میلیون دلار رسیده است و بازی اش در نقش های مکمل پول چندانی برای سینما نداشته. او امسال هم در نقش کاپیتان آمریکا در فیلم «اسپایدرمن: بازگشت به خانه» ظاهر می شود؛ فیلمی که یک بازیگر جدید نقش مرد عنکبوتی را دارد و کنجکاوی ها نسبت به او قطعا فیلم را پرفروش می کند.

مت دیمون

مت دیمون

۳۱ فیلم؛ ۵ میلیارد دلار

ستاره های جدید سینمای جهان

در کنار جنیفر لارنس و ساموئل ال جکسون، مت دیمون هم از بازیگران این فهرست است که نه فقط به خاطر پول سازی در گیشه که به خاطر محبوبیتش نزد سینما دوستان و منتقدان هم می تواند لقب ستاره را بگیرد. مت دیمون متولد ۱۹۷۰ در آمریکاست. بازیگری را در سال ۱۹۸۸ در فیلمی به نام «پیتزای اسرارآمیز» آغاز کرد و با نوشتن فیلمنامه «ویل هانتینگ خوب» در سال ۱۹۹۷ به همراه بن افلک و بازی در آن، هم تبدیل به یک بازیگر درجه یک شد و هم فیلمنامه نویسی که توانست جایزه اسکار دریافت کند.

او یکی از بازیگران روشنفکر و مطرح هالیوود است و تا به حال ۵ بار برای بازی در نقش های مختلف نامزد دریافت جایزه اسکار شده. مت دیمون سال گذشته با فیلم «جیسون بورن» از سری فیلم های موفق «بورن» در گیشه سینماها سروصدای زیادی به پا کرد. البته او اعلام کرد که بعد از این فیلم دیگر در نقش «بورن» ظاهر نمی شود مگر این که باز پل گرین گراس فیلم ها را کارگردانی کند.

دیمون در ۲۱ فیلم نقش اول را بازی کرده و فروش آن فیلم ها در جهان معادل ۵ میلیارد و ۲۲۱ میلیون دلار بوده است. در ۱۳ فیلم هم نقش مکمل را داشته که آنها هم به فروشی بیش از یک میلیارد و ۲۲۵ میلیون دلار دست یافته اند. در سری فیلم هایی مثل «گروه اوشن» که بازیگران به صورت گروهی نقش اول را داشته اند هم حضور داشته که فروش جهانی این فیلم ها بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.

منبع: هفت صبح

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها