تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۴۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 154708

اسکار ۲۰۲۱بر اساس آمار و ارقام اولیه، شمار بینندگان تلویزیونی مراسم اسکار ۲۰۲۱ با ۵۸ درصد کاهش در مقایسه با آمار سال گذشته رو به رو شده است.

به گزارش سینماسینما، مراسم نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار روز گذشته تحت تاثیر بحران جهانی کرونا با دو ماه تاخیر و با شکلی متفاوت از سال های گذشته در شهر لس آنجلس برگزار شد و در حین برگزاری این جایزه نیز حدس زده می‌شد که با کم بیننده‌ترین مراسم در تاریخ بیش از ۹ دهه جوایز آکادمی رو به رو خواهد بود.

بر اساس آمار اولیه منتشر شده، مراسم اسکار ۲۰۲۱ را ۹.۵۸ میلیون نفر ار طریق شبکه تلویزیونی «ABC»  تماشا کردند که در مقایسه با ۲۳.۶۵۴ میلیون نفری اسکار ۲۰۲۰ از کاهش ۵۸ درصدی مخاطبان این جوایز حکایت دارد.

ریزش چشمگیر مخاطبان تلویزیونی تنها منحصر به مراسم اسکار نمی شود و پیش از این جوایز موسیقی گرمی با ۵۱ درصد، جوایز سینمایی گلدن گلوب با ۶۲ درصد و جوایز انجمن بازیگران آمریکا ۵۲ درصد کاهش مخاطب را به ثبت رسانده اند.

«استیون سودربرگ» به همراه «استیسی شر» و «جس کالینز» تهیه‌کنندگان مراسم نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار را در ایستگاه قطار یونیون استیشن لس آنجلس به عنوان سالن اصلی بر عهده داشتند و تعداد کمی از افراد شامل نامزدها و میهمانان آنها در مراسم به صورت حضوری شرکت داشتند.

آکادمی اسکار این فرصت را داشت تا تغییراتی اساسی در نحوه برگزاری جوایز امسال ایجاد کند اما از این فرصت به خوبی استفاده نکرد و این مراسم چهار ساعته و کسل کننده با نقاط ضعفی همراه بود که از آن جمله می توان به عدم پخش کلیپ مرتبط با نامزدها در اکثر شاخه ها اشاره کرد.

همچنین ابتکار تهیه کنندگان اسکار ۲۰۲۱ در عدم معرفی برنده بهترین فیلم به عنوان آخرین جایزه نیز جواب نداد و مراسم اسکار با اعلام برندگان بهترین بازیگر زن و مرد نقش اصلی و بدون هیجان کافی به کار خود پایان داد.

برگزارکنندگان مراسم اسکار از محتوای درون پاکت های اعلام برندگان مطلع نیستند و از آنجا که تصور می کردند «چادویک بوزمن» بازیگر درگذشته آمریکایی به احتمال بسیار زیاد برنده شاخه بهترین بازیگر مرد است تصمیم گرفته بودند نام او به عنوان آخرین برنده شب اعطای جوایز از پاکت خارج شود تا پایان بخش مراسم اسکار ۲۰۲۱ ادای احترامی به این بازیگر فقید باشد اما بر خلاف قریب به اتفاق پیش بینی ها «آنتونی هاپکینز» که در مراسم نیز حضور نداشت برای بازی در فیلم «پدر» موفق به کسب دومین جایزه اسکار خود شد و «واکین فینیکس» به نیابت از او این جایزه را دریافت کرد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها