تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۱۰ - ۱۷:۴۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 67911

داستان بلند «N» از کارهای «استفن کینگ» به سریال تلویزیونی تبدیل می‌شود.

به گزارش سینماسینما، فیلم ترسناک «It» (آن) که برگرفته از رمان «استفن کینگ» است، چندی است به روی پرده رفته و فروش فوق‌العاده‌ای را هم تجربه کرده. در همین حین اعلام شده داستان بلندی از همین جنایی‌نویس آمریکایی به زودی مورد اقتباس تلویزیونی قرار خواهد گرفت.

«کینگ» یکی از نویسندگان پرکار ژانر وحشت و تعلیق است و تاکنون آثارش بارها و بارها به تلویزیون، سینما و تئاتر راه پیدا کرده است. این‌بار نوبت به داستان بلند «N» رسیده که سال ۲۰۰۸ در مجموعه داستانی به نام «پس از غروب» منتشر شد.

این داستان با عنوان «۸» راهی تلویزیون خواهد شد و کارگردانی آن را «دیوید اف. سندبرگ» سازنده «آنابل» برعهده خواهد داشت. «اندرو بارر» و «گیب فراری» هم نویسندگان فیلمنامه این پروژه هستند.

این داستان بلند درباره مردی مبتلا به وسواس فکری عملی است که اعتقاد دارد تنها بیماری او می‌تواند دنیا را از شر نیروهای شیطانی نجات دهد. این داستان به شیوه نامه‌نگاری روایت شده، نامه‌هایی که در آن از مرد مرموزی با نام «N» نام برده می‌شود. «کینگ» پیش‌تر اعلام کرده بود رمان «خدای بزرگ پن» نوشته «آرتور ماچن» در سال ۱۹۸۰ الهام‌بخش او برای خلق این اثر بوده است.

این سریال در مراحل اولیه پیش‌تولید است و هنوز تاریخی برای نمایش آن اعلام نشده است. سریال اقتباسی «مه» دیگر اثر ترسناک این نویسنده که فیلم سینمایی آن مشهور است، هم‌اکنون در دست ساخت است.

«استفن کینگ» خالق بیش از ‌۲۰۰ اثر ادبی در ژانرهای وحشت و خیال‌پردازی است. او نویسندگی را در سن هفت‌سالگی و بعد از پیدا کردن یک صندوقچه‌ حاوی کتاب‌های جنایی آغاز کرد و با نام‌های مستعار «ریچارد باچمن» و «جان سوئیتن» تاکنون آثار متعددی نوشته است. رمان‌های کینگ با استقبال گرمی روبه‌رو شد و دیری نپایید که به سینما نیز راه یافت.

کارگردانان مطرح با اقتباس از رمان‌های او فیلم‌های بسیاری ساخته‌اند؛ فهرست برخی از این فیلم‌ها که با بازی درخشان بازیگران نام‌دار بر پرده رفته از این قرار است: «مسیر سبز»، «رهایی از شائوشنگ» و «مه» به کارگردانی «فرانک دارابونت»، «میزری» به کارگردانی «راب راینر» و «۱۴۰۸» به کارگردانی «مایکل هاف استروم».

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

آخرین ها