تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۵۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 153830

کلویی ژائوکلوئی ژائو از سوی انجمن کارگردان‌های آمریکا به عنوان بهترین کارگردان سال انتخاب شد.

به گزارش سینماسینما، کلوئی ژائو برای ساخت «سرزمین آواره‌ها» به عنوان بهترین کارگردان جایزه سال ۲۰۲۱ انجمن کارگردان‌های آمریکا را دریافت کرد.

هفتاد و سومین دوره اهدای جوایز سالانه انجمن کارگردان‌های آمریکا (DGA) با انتخاب کلوئی ژائو برای دومین بار در تاریخ برگزاری‌اش یک کارگردان زن را به عنوان بهترین کارگردان سال برگزید.

وی در عین حال نخستین کارگردان زن رنگین پوست است که این جایزه را کسب می‌کند. کاترین بیگلو در سال ۲۰۰۹ برای «گنجه دردها» نخستین کارگردان زنی بود که این جایزه را دریافت کرد.

در این مراسم که به صورت آنلاین و از طریق زوم برگزار شد، کلوئی ژائو از همه رقبایش تجلیل کرد. وی امرالد فنل کارگردان «زن جوان نوید دهنده» را برای کنترل قدرت خود تحسین کرد و از فیلم «میناری» لی آیزاک چانگ به عنوان فیلمی یاد کرد که بر وی تاثیر زیادی گذاشت. وی همچنین آرون سورکین را برای ساخت «دادگاه شیکاگو۷» و دیوید فینچر برای ساخت «منک» را نیز تحسین کرد.

در بخش بهترین کارگردان فیلم اول، داریوس ماردِر برای «آوای متال» به عنوان بهترین انتخاب شد.

مایکل دویک و گریگوری کرشاو در بخش مستند برای ساخت «صیادان ترافل» به عنوان بهترین کارگردان انتخاب شدند.

سوزانا فوگل نیز به عنوان کارگردان بهترین کمدی تلویزیونی برای «خدمه پرواز» انتخاب شد و لسلی لینکا گلتر جایزه بهترین درام تلویزیونی را برای فصل نهایی «هوملند» دریافت کرد.

اسکات فرانک در بخش فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه برای «گامبی وزیر» به عنوان بهترین کارگردان جایزه برد.

امی شاتس در بخش برنامه‌های کودکان برای ساخت «ما رویا هستیم» به عنوان برنده انتخاب شد و جوزف گوییدری در بخش برنامه رآلیتی تلویزیونی «فول بلام» جایزه دریافت کرد. در بخش شوهای شبانه نیز دان روی کینگ برای «ساتردی نایت لایو» به عنوان برنده انتخاب شد.

منبع: مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها