تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۶/۱۱ - ۱۰:۰۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 25729

فیلم «الهه ها» که حضوری موفق در جشنواره کن داشت به زودی در سینماهای فرانسه روی پرده می رود.

به گزارش سینماسینما،  فیلم «الهه ها» (Divines) یکی از شگفتی های جشنواره کن و برنده جایزه دوربین طلایی جشنواره، راهی سینماهای فرانسه می شود.

فیلم که اولین تجربه کارگردانی هدا بنیامینا است داستان دو دوست در محله فقیرنشین پاریس را روایت می کند. هر دو در آرزوی پول و قدرت، با دلال مواد مخدر همکاری می کنند ولی یکی از آنها در مسیر دیگری گام بر می دارد.

هدا بنیامینا می گوید کارگردانی خودآموخته است. او پس از دوره آرایشگری برای گرفتن دیپلم و تکمیل تحصیلات به دبیرستان برگشت و مسیر او به ساخت یک فیلم کوتاه منتهی شد.

او می گوید: من استاد راهنمایی به نام گریگوری پروتش داشتم و از طریق هنر، توانستم خشم خود را در خدمت هنر بگیرم.

فیلم «الهه ها» از تجربیات کارگردان از شورش سال ۲۰۰۵ پاریس الهام گرفته است. هدا بنیامینا در ادامه می گوید: «دنیا قرهمان داستان در تلاش برای رسیدن به خدای پول، موفقیت و اتومبیل های زیبا و رویای سفر به پوکت (ناحیه ای در تایلند) را دارد. در عین حال به آرامش درونی نیاز دارد. به نظر من در جامعه ای که در آن زندگی می کنیم باید در مورد ارزش هایمان از خود پرسش کنیم.»

سال ۲۰۰۶ هدا بنیامینا با سازمانی به نام «۱۰۰۰ چهره» در مونترآل آشنا شد که کارگاهی برای دموکراتیزه کردن سینما است. هدا فیلمبرداری را در آنجا یاد گرفت. این سازمان در همکاری با کارشناسان به ده ها جوان برای شروع پروژه های فیلمسازی کمک کرده است.

فیلم «الهه ها» در هر جا که نمایش داده شده با احساسات قوی و خنده همراه شده است. فیلم از ۳۱ اوت در سینماهای فرانسه اکران می شود.

منبع: مهر به نقل از یورونیوز

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها