تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۹:۰۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 171384

سینمای روسیه قربانی سیاست‌های دولتمردان این کشور در حمله به اوکراین شده است.

به گزارش سینماسینما، به نقل از اسکرین، آژانس دولتی فیلم اوکراین (USFA) اخیرا با ارسال نامه‌ای خطاب به جشنواره‌های کن، ونیز، کارلووی واری و سایر جشنواره‌های فیلم بین‌المللی طراز اول از آنها خواسته سینما و فیلمسازی روسیه را تحریم کنند.

در این نامه به صراحت از برگزارکنندگان جشنواره‌های بین‌المللی فیلم درخواست شده تا از شرکت فیلم‌های روسی در برنامه‌های رقابتی و غیررقابتی جلوگیری کنند.

جشنواره فیلم گلاسکو در کشور اسکاتلند نیز با توجه به درخواست آکادمی فیلم اوکراین به نمایندگی از سینماگران و چهره‌های فرهنگی این کشور در راستای حمایت از آنها در مقابل حمله نظامی روسیه اعلام کرد، دو فیلم روسی را از برنامه دوره آتی این رویداد سینمایی حذف کرده که شامل دو فیلم «بدون نگاه کردن به عقب» ساخته «کریل سوکولوف» و «اعدام» به کارگردانی لادو کواتانیا می‌شود.

جشنواره بین‌المللی فیلم استکهلم سوئد نیز اعلام کرد در دوره آتی خود که در ماه نوامبر برگزار می‌شود هیچ فیلم دولتی روس را به نمایش نخواهد گذاشت.

این جشنواره سوئدی همچنین اعلام کرد که تمرکز امسال جشنواره بر روی سینمای اوکراین خواهد بود که با نمایش، ملاقات با سینماگران و برگزاری سمینارها همراه خواهد بود. در دوره پیشین جشنواره فیلم استکهلم، فیلم «کرگدن» ساخته اولگ سنتسف فیلمساز اوکراینی، جایزه بهترین فیلم جشنواره را از آن خود کرد.

همچنین آکادمی فیلم اوکراین از اوریماژ نهاد حمایتی اتحادیه اروپا از تولیدات مشترک سینمایی خواسته است که روسیه از کلیه برنامه‌های حمایتی و تولید مشترک با دیگر کشورهای اروپایی کنار گذاشته شود.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها