تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۹:۰۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 156450

فردیک وایزمنبخش دوهفته کارگردانان جشنواره فیلم کن اعلام کرد با اعطای جایزه کالسکه طلایی از «فردیک وایزمن» مستندساز آمریکایی تقدیر خواهد کرد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از اسکرین، پنجاه و سومین دوره بخش دو هفته کارگردانان که سالانه از سوی انجمن کارگردانان فرانسه و به موازات جشنواره فیلم کن برگزار می شود، امسال جایزه کالسکه طلایی خود را در روز افتتاحیه به «فردریک وایزمن» مستندساز آمریکایی ساکن فرانسه اعطا خواهد کرد.

پنجاه و سومین دوره بخش دو هفته کارگردانان کن از تاریخ ۷ تا ۱۷ جولای (۱۶ تا ۲۶ تیر) برگزار می شود.

انجمن کارگردانان فرانسه در بیانیه ای «فردریک وایزمن» را به سبب مجموعه آثار ارزشمند که اثری غیرقابل انکار در تاریخ سینما از خود بر جای گذاشته مورد تمجید قرار داد.

جایزه کالسکه طلایی بخش دو هفته کارگردنان کن از سال ۲۰۰۲ و برای تقدیر از فیلمسازان در عرصه بین المللی اعطا می شود که آثارشان دارای کیفیت نوآورانه و جسارت در کارگردانی و تولید است.

از برندگان پیشین این جایزه سینمایی می توان به «مارتین اسکورسیزی»، «آلن رنه»، «ورنر هرتسوک»، «جین کمپیون» و «نائومی کاواسه» اشاره کرد. در دوره قبلی بخش دو هفته کارگردانان در سال ۲۰۱۹، «جان کارپنتر» موفق به کسب این جایزه شد.

پیش از این فیلم «باشگاه بوکس» (۲۰۱۰) و فیلم سه ساعته «گالری ملی» (۲۰۱۴) از ساخته «وایزمن» در بخش دو هفته کارگردانان کن به نمایش گذاشته شده اند. فیلم «آخرین نامه» ساخته او نیز در سال ۲۰۰۲ در بخش غیررقابتی کن رونمایی شد و مستند «بیمارستان» محصول ۱۹۷۰ نیز در سال ۲۰۱۶ در قالب بخش کلاسیک کن به روی پرده رفت.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها