تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۸/۲۳ - ۱۵:۲۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 32221

جکلی چانبازیگر صاحبنام هنگ‌کنگی در هشتمین دوره جوایز سالانه هیئت‌رئیسه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی تقدیر شد.
به گزارش سینماسینما، هشتمین دوره جوایز سالانه هیئت‌رئیسه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی شنبه شب (یکشنبه صبح به وقت ایران) در گرند بالروم در هالیوود اند هایلند برگزار شد و آکادمی با اعطای جوایز اسکار افتخاری از جکی چان بازیگر و کارگردان هنگ کنگی، آن وی. کوتز تدوینگر، لین استالمستر مسئول انتخاب بازیگر و فردریک وایزمن مستندساز، تقدیر کرد.

جکی چان ۶۲ ساله پس از دریافت جایزه گفت سال‌ها پیش در خانه سیلوستر استالونه یک اسکار دید و از همان زمان دوست داشت یکی از این جایزه داشته باشد. اکنون بعد از ۵۰ سال کار، بازی در ۲۰۰ فیلم و انبوه استخوان‌های شکسته، یک اسکار برای خود دارد.

تام هنکس در معرفی چان، او را با جان وین و باستر کیتن مقایسه کرد. چان از مردم هنگ کنگ تشکر کرد و گفت افتخار می‌کند که یک چینی است. او سخنان کوتاه را با تشکر از هوادارانش به پایان رساند.

تعداد زیادی از چهره‌های مطرح دنیای سینما از جمله سیلوستر استالونه، آرنولد شوارتزنگر، اما استون، وارن بیتی، بروس درن، جف بریجز، اندرو گارفیلد، هیو گرانت، نائومی هریس، ایزابل هوپر، ویگو مورتنسن، لوپیتا نیونگو، آوا دوورنی، تام فورد، پدرو آلمودوار، پابلو لارین، کنت لونرگان، مورتن تیلدوم، دیو پاتل، رایان رینولدز، وینس وان، میشل یو و… در مراسم هشتمین دوره جوایز سالانه هیئت‌رئیسه آکادمی حضور داشتند.

در سال‌های گذشته جوایز افتخاری آکادمی در روز برگزاری مراسم اسکار اعطاء می‌شد، اما آکادمی از سال ۲۰۰۹ تصمیم گرفت برای این جوایز یک مراسم جداگانه در نظر بگیرد.

فرانسیس فورد کوپولا، ژان-لوک گدار، راجر کورمن، لورن باکال، اپرا وینفری، استیو مارتین، آنجلا لنزبری، آنجلینا جولی، هایائو میازاکی و هری بلافونته از جمله کسانی هستند که هیئت رئیسه آکادمی در سال‌های گذشته از آن‌ها تقدیر کرده است.

منبع: هنرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها