تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۲۳ - ۱۷:۰۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 69494

«هلن میرن» بازیگر انگلیسی به عنوان دریافت‌کننده امسال جایزه دستاورد سینمایی «چاپلین» معرفی شد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از هالیوود ریپورتر، این بازیگر برنده اسکار و ۷۲ ساله انگلیسی به عنوان چهل‌وپنجمین دریافت کننده جایزه دستاورد سینمایی «چارلی چاپلین»، جایزه خود را روز ۳۰ آوریل ۲۰۱۸ از سوی انجمن فیلم مرکز لینکلن به پاس ۵۰ سال فعالیت سینمایی چند وجهی دریافت خواهد کرد.

«آن تننباوم» رئیس هیئت مدیره انجمن فیلم مرکز لینکلن گفت: این افتخار ماست که چهل‌پنجمین جایزه چاپلین را به «هلن میرن» اعطاء می‌کنیم. وی از «خدمتگذار» تا «ملکه» و همه فیلم‌هایش در این میان، نقش‌آفرینی‌های استادانه‌ای برای شخصیت‌های پیچیده ارائه داده و در این راه به همه کلیشه‌ها پایان داده است.

«میرن» برای ایفای نقش در فیلم‌های «دیوانگی پادشاه جورج» (۱۹۹۴)،‌ «گاسفورد پارک» (۲۰۰۱) و «آخرین ایستگاه»(۲۰۰۹) نامزد جایزه اسکار شد و در سال ۲۰۰۶ برای بازی در نقش ملکه انگلستان در فیلم «ملکه» موفق به کسب جایزه اسکار شد.

وی دوبار موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن شد و در جوایز بافتا، جشنواره‌ی فیلم رم، جشنواره‌ی مسکو، سانتا باربارا و ونیز نیز به عنوان بهترین بازیگر انتخاب شده است.

این بازیگر سرشناس برای بازی در فیلم «هیچکاک» در نقش همسر «آلفرد هیچکاک» نامزد دریافت جایزه از گلدن گلوب و اتحادیه بازیگران سینمایی آمریکا شد.

از دریافت‌کنندگان پیشین جایزه دستاورد سینمایی «چاپلین» می‌توان به «آلفرد هیچکاک»، «بیلی وایلدر»، «لاورنس اولویه»، «فدریکو فلینی»، «الیزابت تیلور»، «بتی دیویس»، «جیمز استوارت»، «رابرت آلتمن»، «مارتین اسکورسیزی»، «دایان کیتون»، «سیدنی پوآتیه»، «مریل استریپ»، «تام هنکس»، «بارابار استرایسند»، «رابرت ردفورد» و «رابرت دنیرو» اشاره کرد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها