تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۹:۰۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 124659

موضوع موفقیت‌های فیلم‌های برنده‌ شیر طلایی جشنواره ونیز در گیشه به نسبت برگزیدگان جشنواره کن، برگزارکنندکان جشنواره کن را در این خصوص به رقابت واداشته است.

به گزارش سینماسینما، با توجه به اینکه در سالهای اخیر اکثر قریب به اتفاق فیلم‌هایی که برنده شیرطلایی جشنواره ونیز شده اند توانسته‌اند در گیشه سینماهای جهانی موفقیت های خیره کننده ای بدست آورند، برگزار کنندگان جشنواره کن بر آن شده‌اند تصمیماتی را در این خصوص اتخاذ کنند.

این نکته بخصوص زمانی بیشتر پدیدار می‌شود که فیلم‌های جشنواره ونیز چندین ماه بعد از جشنواره در مراسم اسکار هم موفقیت های بسیار خوبی بدست می‌آورند؛ آخرین مورد مقایسه فروش برگزیدگان این دو جشنواره بدین گونه است: پارازیت فیلم کره ای برنده نخل طلای ۲۰۱۹، که تاکنون در سطح جهانی صد میلیون دلار فروش داشته اما جوکر فیلم آمریکایی امروز به مرز فروش یک میلیارد دلار رسید.

گاهی زمزمه هایی برای تغییر تاریخ جشنواره کن در ماه سپتامبر یا اکتبر از گوشه و کنار شنیده می‌شود. لذا برخی از حرفه‌ای ها و کارشناسان سینمای فرانسه اعتقاد دارند در این موقع سال بهتر می‌توان فیلم‌های مهم را برای مسابقه کن بدست آورد و شانس رفتن این فیلم ها به اسکار بالاتر خواهد رفت و در فروش جهانی این فیلمها تاثیر خواهد داشت. البته تغییردادن تاریخ برگزاری جشنواره کن، همه موازنه های جهانی جشنواره ها را به هم خواهد زد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها