تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۴:۰۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 77681

بازیگر، کارگردان و موسس جشنواره فیلم ساندنس در نشستی مطبوعاتی با حمایت از شنیده شدن صدای زنان در صنعت سینما، این امر را نقطه اوجی برای این صنعت خواند.

به گزارش سینماسینما، رابرت ردفورد که برای معرفی برنامه‌های فستیوال فیلم ساندنس ۲۰۱۸ دیروز (پنجشنبه) در پارک سیتی حضور یافته بود با حمایت و تجلیل از جنبش #Me too و نیز برنامه حمایتی «وقت تمام است» گفت این کار به هالیوود هم در بدنه اصلی و هم در جهان فیلم مستقل کمک می‌کند تا با نابرابری جنسیتی و آزار جنسی مقابله کند.

وی گفت: این به نوعی یک نقطه اوج است که می‌تواند خیلی چیزها را عوض کند و به زنان صدایی قوی‌تر ببخشد. آنها پیشتر این امکان را نداشتند. کنترل شدید توسط مردان سلطه‌جو حاکم بود و حالا فکر می‌کنم کارهای بیشتری در پیش باشد. فکر می‌کنم نقش زنان می‌تواند گام برداشتن به جلو باشد و انتقال تجربیات آنها واقعا شگفت‌انگیز است و فکر می‌کنم نقش مردان باید شنیدن باشد و اجازه بدهند صدای زنان شنیده شود و به این حرف‌ها فکر کنند.

دور جدید جشنواره فیلم ساندنس از ۲۸ ژانویه شروع می‌شود و در برنامه دیروز سوال‌هایی درباره زنان و این که در معرض چه خطرهایی هستند، حمله به مطبوعات تحت عنوان «اخبار جعلی» و موضوع هاروی واینستین از نقاط تمرکز بود.

ردفورد درباره نقش واینستین گفت فکر می‌کند باید به او به عنوان یک لحظه در زمان نگاه کرد که همه داریم از او عبور می‌کنیم و مربوط به گذشته می‌شود. وی این پاسخ را به سوالی داد که به نقش حمایتی واینستین از فستیوال شده بود و ردفورد افزود که با وجود نقش حمایتی واینستین و خرید فیلم‌های مستقل در جشنواره، او همیشه با هدف جشنواره جلو می‌رفت و «هدف ما» تعیین کننده مسیری بود که بر هنر و حمایت از هنرمندان جوان تکیه داشت.

در این نشست کری پوتنام مدیر اجرایی انستیتو ساندنس نیز تاکید کرد که این جشنواره همیشه از زنان حمایت کرده و ۳۲ درصد فیلم‌های امسال نیز ساخته کارگردان‌های زن و ۳۲ درصد ساخته کارگردان‌های رنگین‌پوست است.

ردفورد در پاسخ به حمله به مطبوعات در فضای امروز آمریکا گفت: اول از همه بگویم که حامی مطبوعات هستم… روزنامه‌نگاری همه هدف ما برای رسیدن به حقیقت است و فکر می‌کنم دست یافتن به حقیقت در فضای فعلی از همیشه سخت‌تر و سخت‌تر است و موضوع‌های مختلف و متنوعی توسط منابع مختلفی گفته می‌شوند و در این میان اخبار جعلی هم وجود دارد که اهداف روزنامه‌نگاری را تهدید می‌کند. وی افزود: وظیفه ما به عنوان یک جشنواره حمایت از روزنامه‌نگاری است که واقعا سخت کار می‌کند تا به حقیقت دست پیدا کند. او تاکید کرد: در چنین شرایطی فیلم‌های مستند، می‌توانند از هر زمان دیگری پراهمیت‌تر باشند.

ردفورد به اتفاق پوتنام و جان کوپر مدیر جشنواره فیلم ساندنس در این نشست شرکت کرده بود.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها