تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۸/۲۶ - ۱۷:۲۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 32410

فرانسیس فورد کاپولا سازنده سه گانه «پدرخوانده» عکس‌ها و دست‌نوشته‌هایی از پدرخوانده را که قبلا تاکنون کسی آنها را ندیده بود، در قالب یک کتاب منتشر کرد.

به گزارش سینماسینما، چهل و چهار سال پس از اکران فیلمی که جهان تحسینش کرد، فرانسیس فورد کاپولا کارگردان این اثر، اسنادی از یادداشت‌های روزانه تولید این فیلم را در معرض دید عموم قرار داد.

در سال ۱۹۶۹ پارامونت از کاپولا خواست تا رمان «پدر خوانده» ماریو پوزو را به فیلم درآورد. او در مقدمه کتاب جدیدش درباره تولید این فیلم که ۲۴۵ میلیون دلار فروش کرد و سه اسکار برد، نوشت: قصد داشتم پروژه را ول کنم. تجاری‌تر و هرزه‌تر از آن بود که به سلیقه من بخورد.

اما کاپولا که آن زمان پدری جوان و ۳۰ ساله بود، سرانجام برابر دریافت چک کوتاه آمد وبا خواندن دوباره داستان نظرش درباره کتاب تغییر کرد. نوشته است: خواندن دوباره نظرم را تغییر داد و داستانی در برابر چشمم جان گرفت که استعاره‌ای از کاپیتالیسم آمریکایی بود و داستان یک پادشاه بزرگ و سه پسرش را روایت می‌کرد.

کاپولا برای سر و سامان دادن به افکارش یک «کتابچه فوری» درست کرد که یک کار تئاتری بود و او آن را در کالج هافسترا یاد گرفته بود. او رمان را صحنه به صحنه در قالب سه فیلم به هم پیوسته در این کتابچه نوشت و درباره زمان‌ها و چیدمان، یادداشت‌هایی به آن اضافه کرد. او این مسیر را چنین توضیح داداه است: «داشتم در یک رویا زندگی می‌کردم.»

حالا کاپولا همه اطلاعات از روند خلاقانه تولید این فیلم را در قالب «کتابچه پدرخوانده» منتشر کرده است. این کتاب از سوی «ریگان آرتز» از تاریخ ۱۵ نوامبر به قیمت ۵۰ دلار منتشر شده است.

در این کتاب شماری از عکس‌های روند تولید فیلم نیز وجود دارد که قبلا هرگز دیده نشده بود.

شماری نسخه محدود از این کتاب با امضای کاپولا نیز به قیمت ۵۰۰ دلار منتشر شده است.

فرانسیس فورد کاپولا پدرخوانده دست نویس های فیلمنامه پدرخوانده فیلم سینمایی پدرخوانده فرانسیس فورد کاپولا

منبع: مهر به نقل از هالیوود ریپورتر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها