تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۱۵:۰۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 179577

دستگاه تنفس مصنوعی آن هِیش از وی جدا شد و این بازیگر پس از ۹ روزی که از تصادف شدید رانندگی‌اش می‌گذشت، از دنیا رفت.

به گزارش سینماسینما، آن هیش بازیگری که فهرستی از فیلم‌های خوب را در کارنامه‌اش داشت، بر اثر مرگ مغزی ناشی از حادثه شدید رانندگی از دنیا رفت.

با قطع دستگاه‌هایی که تاکنون وی را زنده نگه داشته بودند، وی روز پیش در ۵۳ سالگی از دنیا رفت. با وجود اینکه روز جمعه مرگ وی تایید شد ولی وی تاکنون با دستگاه به زندگی ادامه می‌داد تا برخی از اعضای بدن وی قابل اهدا به افراد نیازمند باشد.

این بازیگر چند روزی را در کما در مرکز سوختگی وست‌هیلز کالیفرنیا گذراند اما جمعه اعلام شد که وی دچار مرگ مغزی شده و امیدی به بازگشت وی نیست. سرانجام دیروز با قطع دستگاه‌هایی که وی را زنده نگه داشته بودند، زندگی وی به پایان رسید.

او روز ۵ آگوست یک تصادف شدید رانندگی داشت و اتومبیل او پس از خارج شدن از جاده با یک خانه دو طبقه برخورد کرد و موجب آتش سوزی سنگینی شد که حتی خانه را غیرقابل سکونت ساخت و بیش از یک ساعت طول کشید تا ۶۰ آتش‌نشان بتوانند آتش ناشی از این تصادف را خاموش کنند.

آن هیش بازیگر فیلم‌هایی چون «دنی براسکو»، «سگ را بجنبان»، «می‌دانم تابستان پیش چه کار کردی» و بازسازی فیلم «روانی» هیچکاک بود.

این بازیگر فقط در سال ۱۹۹۷ در چند فیلم مهم بازی کرد که شامل فیلم «دنی براسکو» ساخته مایک نویل در نقش مگی همسر جانی دپ که در نقش یک مامور مخفی اف‌بی‌ای ظاهر شده بود، فیلم «آتشفشان» در نقش همسر شخصیت تامی لی جونز و در نقش معاون رییس جمهور در کمدی سیاه «سگ را بجنبان» ساخته بی لوینسون و نیز در فیلم «می‌دانم تابستان پیش چه کار کردی» می‌شد.

وی سال ۱۹۹۸ نیز در چند فیلم بازی کرد که اکشن ماجراجویی ایوان ریتمن با عنوان «شش روز و هفت شب» در کنار هریسون فورد، درام عاشقانه «بازگشت به بهشت» با خواکین فینیکس و بازسازی «روانی» ساخته گاس ون سنت را دربرمی‌گرفت.

وی وقتی نوجوان بود با بازی در یک تئاتر مدرسه‌ای کشف شد و به سریال «دنیای دیگر» راه یافت و با آن به شهرت رسید و سال ۱۹۹۱ جایزه امی روزانه را برای همان سریال از آن خود کرد.

این بازیگر به بازی در تلویزیون ادامه داد و با حضور در سریال‌های مختلف سال ۲۰۰۴ یک نامزدی دیگر امی به دست آورد.

وی در پرده بزرگ نیز حضوری جدی داشت و «ماجراهای هاک فین» در سال ۱۹۹۳، «میلک مانی» در سال ۱۹۹۴، «هیات منصفه» در سال ۱۹۹۶، «راه رفتن و حرف زدن» نیکول هولوفسنر در سال ۱۹۹۶ از دیگر فیلم‌های وی هستند. «بهترین دشمنان» در سال ۲۰۱۹ از فیلم‌های آخری وی است.

هیش از سال ۲۰۰۲ در ۳۳ سالگی روی صحنه برادوی رفت و سال ۲۰۰۴ با بازی در برابر آلک بالدوین یک نامزدی تونی هم به دست آورد.

جدیدترین فیلم وی «دختر در اتاق ۱۳» ماه آینده به نمایش درمی‌آید و وی در آن در نقش مادری در جستجوی دخترش که قربانی قاچاق انسان شده است دیده می‌شود. الیزابت روم کارگردان فیلم بازی وی در این نقش را فوق‌العاده خواند.

آن هیش مادر دو پسر بود و پسرش هومر روز جمعه گفت: پس از ۶ روز پایین و بالای احساسی تقریباً باور نکردنی، با یک غم عمیق مانده‌ام. امیدوارم مادرم از درد رها شده باشد.

منبع: مهر به نقل از هالیوود ریپورتر

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها