تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۷ - ۱۶:۵۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 74184

در حالی که هواداران داستان‌های «هری پاتر» در شبکه‌های اجتماعی خواستار حذف «جانی دپ» از جمع بازیگران دنباله «جانوران شگفت‌انگیز» هستند، «جی.کی. رولینگ» صراحتا از «دپ» دفاع کرده است.

به گزارش سینماسینما، «گاردین» نوشت: پس از متهم شدن «جانی دپ» به خشونت خانگی و طلاق پرحاشیه او از همسر بازیگرش «ایمبر هرد»، ‌هواداران «هری پاتر» در شبکه‌های اجتماعی هشتگ ساختند و سازندگان فیلم «جانوران شگفت‌انگیز ۲» خواستند تا نقش «دپ» را به فرد دیگری بدهند.

این در حالی است که «رولینگ» ـ نویسنده مشهور رمان‌های «هری پاتر» ـ با نوشتن بیانیه‌ای در وب‌سایت خود، تمام قد از حضور بازیگر «ادوارد دست‌قیچی» در فیلم اقتباسی کتابش دفاع کرده و گفته است: من واقعا خوشحال هستم که «جانی دپ» در فیلم دنباله «جانوران شگفت‌انگیز» بازی می‌کند.

ماجرای جدایی «دپ» از «هرد» و متهم شدن او به خشونت روانی و فیزیکی، موجب خشم بسیاری از سینمادوستان شده تا جایی آمار فروش فیلم‌های این بازیگر سرشناس، تا حد زیادی افت کرده است. عده‌ای از طرفداران فیلم‌های «هری پاتر» کمپینی تشکیل و اعلام کردند اگر «جانی دپ» در قسمت دوم «جانوارن شگفت‌انگیز» نقش «گلرت گریندلوالد» را بازی کند،‌ آن‌ها این فیلم را هم تحریم می‌کنند.

«رولینگ» با این که در بیانیه‌اش به این دست از هواداران حق داده، اعلام کرده جریان طلاق «دپ» مساله‌ای خصوصی است که باید به آن احترام گذاشته شود. این نویسنده انگلیسی همچنین گفته است علی‌رغم اینکه این فشارها باعث شده بود کارگردان فیلم به فکر بازیگری جایگزین بیافتد، تصمیم نهایی این شد که «جانی دپ» در این نقش باقی بماند.

کمپانی «برادران وارنر» ضمن حمایت از این تصمیم، نوامبر سال آینده میلادی را به عنوان تاریخ اکران «جانواران شگفت‌انگیز ۲» اعلام کرده است.

قسمت اول فیلم «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» سال ۲۰۱۶ به روی پرده رفت و ۸۱۴ میلیون دلار در سینماهای جهان فروخت. در این فیلم «ادی ردماین» بازیگر برنده اسکار انگلیسی، نقش قهرمان اصلی فیلم «نویت اسکامندر» عضو انجمن مخفی جادوگری نیویورک را بازی کرده است. او سعی دارد موجودات جادویی را که از چمدان او فرار کرده‌اند، پیدا کنند.

اتفاقات این فیلم در سال ۱۹۲۶ نیویورک اتفاق می‌افتد. کمپانی فیلم‌سازی «برادران وارنر» برای ساخت قسمت نخشت این مجموعه فیلم ۱۸۰ میلیون دلار هزینه کرد و میلیون‌ها دلار را نیز صرف تبلیغ و بازاریابی این فیلم کرد.

بنابر اعلام «جی‌.کی‌. رولینگ» که برای اولین بار خودش برای نگارش فیلمنامه دست به کار شده، این فیلم جدید دومین قسمت از یک مجموعه جدید پنج‌قسمتی است که مستقل از هشت فیلم اصلی مجموعه «هری پاتر» ساخته می‌شود.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها