تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۹:۱۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 154627

صدرنشینی در آمریکافیلم انیمه «دیو کش» به همراه «مورتال کمبت» رقابت تنگاتنگی را برای رسیدن به صدر گیشه آمریکای شمالی دارند.

به گزارش سینماسینما، فیلم «مورتال کمبت» و «دیوکش: فیلم کیمتسو نو یائیبا: قطار موگن» در جدالی تنگاتنگ برای رسیدن به صدر گیشه آمریکای شمالی قرار دارند.

«دیو کش» در حال حاضر روند خوبی را پیش گرفته و در روز جمعه ۹.۵ میلیون دلار با در اختیار داشتن ۱۵۹۸ سالن سینما فروخت. این فیلم سینمایی که بر اساس یک انیمه سریالی ساخته شده، بعد از موفقیت مالی مناسب در سینمای دیگر کشورها، وارد گیشه آمریکا شده است. این فیلم سینمایی در حال حاضر بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در ژاپن فروخته و رکوردشکنی کرده است.

«مورتال کمبت» که بر اساس یک بازی ویدئویی ساخته شده، با توجه به اینکه در دوران پاندمی هستیم فروش قابل توجه ۹ میلیون دلاری در روز جمعه را به ثبت رساند و پیش بینی می‌شود، تا پایان هفته این رقم را به ۱۸ تا ۱۹ میلیون دلار برساند. این میزان از فروش با در نظر گرفتن شرایط بحرانی جهانی که گریبانگیر سینما شده قابل توجه است و همچنین باید به خاطر داشت که این فیلم برای رده سنی بزرگسال است که مخاطبان آن را محدود می‌کند. این فیلم بودجه ساخت ۵۵ میلیون دلاری داشته است.

کمپانی برادران وارنر در پی برنامه‌ای که برای گذر از بحران توزیع فیلم‌ها در دوران کرونا در نظر گرفته، این فیلم را به صورت همزمان هم در سینما‌ها و هم در شبکه نمایش آنلاین HBO Max در دسترس قرار داده است. تمامی محصولات برادران وارنر در سال ۲۰۲۱ از این الگو پیروی خواهند کرد.

این استراتژی از طرفی باعث می‌شود که HBO Max نیز در زمانی که تلاش می‌کند در بین غول‌های استریمینگ، اسم و رسمی برای خود دست و پا کند، بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

«گودزیلا در برابر کونگ» محصول مشترک برادران وارنر و لجندری، با بیش از ۱.۱ میلیون دلار فروش در جایگاه سوم گیشه روز جمعه رسید. این فیلم در چهار هفته اکران بیش از ۸۳ میلیون دلار فروخته است.

سینما‌ها با توجه به افزایش نرخ واکسیناسیون به تدریج در حال بازگشایی هستند، اما بازار‌های مهمی مثل شهر نیویورک و لس آنجلس هنوز با محدودیت‌های ظرفیتی در حال فعالیت هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه

آخرین ها