تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۷/۱۴ - ۱۳:۱۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 28809

نیکیتا میخالکوفروس‌ها از طرحی برای راه‌اندازی یک جایزه سینمایی سالانه تحت عنوان «اسکار اوراسیا» خبر دادند.

به گزارش سینماسینما، به نقل از هالیوود ریپورتر، مقامات روسی در حالی از برگزاری یک مراسم جوایز سینمایی مشابه با اسکار با نام «اسکار آسیا-اروپا» خبر داده‌اند که تاکید می‌کنند، هدفشان جنگ با هالیوود نیست.
«نیکیتا میخالکوف» کارگردان برنده اسکار، رئیس اتحادیه فیلمسازان روسیه و همچنین رئیس جشنواره فیلم مسکو عنوان کرد: اوراسیا (آسیا و اروپا) بخش بزرگی از جهان را به خود اختصاص می‌دهد و شایسته توجه بیشتری نسبت به اکنون است اما این تلاشی برای جنگ با هالیوود نیست.

«میخالکوف » در جریان افتتاحیه جشنواره فیلم «پل اوراسیا» در شهر کریمه که دو سال پیش از اوکراین جدا و به روسیه پیوست اعلام کرد منابع مالی تمامی جشنواره‌های سینمایی در روسیه توسط دولت فراهم می‌شود و انتظار می‌رود این جایزه سینمایی نیز با حمایت دولت برگزار شود.

وی ادامه داد: فیلم‌هایی از کره جنوبی، هند و پاکستان در جایزه «اسکار ارواسیا» از آثار برجسته خواهند بود و این سینمای حقیقی برخواسته از کشورهایی است که با مشکلات سیاسی و اجتماعی درگیر هستند.

مقامات سینمایی روس در حالی از عدم جنگ و رقابت با هالیوود سخن می‌گویند که طرح تعیین سهمیه برای اکران فیلم‌های داخلی روسیه به منظور محدود کردن نمایش آثار هالیوودی در حال بررسی و بحث است و رویکرد ضد هالیوودی در کل فضای سینمای روسیه وجود دارد.

«میخالکوف» در سال ۱۹۹۵ با فیلم «آفتاب سوخته» جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی را برای سینما روسیه به ارمغان آورد و اخیرا در اظهارنظری از رفتار غیرمنصفانه با فیلم‌های روسی در در جوایز اسکار انتقاد کرده بود.

روس ‌ها چندی پیش از برگزاری جوایز سینمایی معادل جوایز گلدن گلوب نیز خبر داده بودند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها