تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۴:۱۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 183780

دیوید فینچر کارگردان سرشناس سینما پاییز سال آینده با فیلم «قاتل» به چرخه اکران سینماهای جهان برمی‌گردد.

به گزارش سینماسینما، فیلم «قاتل» به کارگردانی دیوید فینچر برای نتفلیکس تریلری نوار است که با بازی مایکل فاسبندر و تیلدا سوینتون ساخته شده و قرار است نوامبر ۲۰۲۳ به نمایش درآید.

پس از آن که یک دهه ساخت این فیلم معوق ماند، سرانجام نتفلیکس حقوق آن را از پارامونت خرید تا دیوید فینچر بتواند آن را کارگردانی کند.

این کارگردان که برنده گلدن گلوب است و ۳ نامزدی اسکار در کارنامه دارد برای ساخت فیلم‌هایی چون «شبکه اجتماعی»، «منک»، «دختر گمشده»، «هفت» و «زودیاک» شناخته می‌شود.

فینچر در «قاتل» با اندرو کوین واکر نویسنده «هفت» دوباره همکاری کرده است. واکر فیلمنامه فیلم‌های دیگری چون «گرگینه» و «اسلیپی هالو» را نوشته است.

گرچه فینچر در ۵ سال اخیر تقریبا به صورت انحصاری با نتفلکیس کار کرده است، اما آنها به صورت رسمی در نوامبر ۲۰۲۰ قراردادی ۴ ساله امضا کردند تا این همکاری را انحصاری کند. وی سازنده شماری از بزرگ‌ترین پروژه‌های نتفلیکس در دهه اخیر بوده که شامل «منک»، «عشق مرگ و روبات‌ها»، «خانه پوشالی» و «شکارچی ذهن» بوده است.

فیلم «قاتل» با اقتباس از یک مجموعه رمان گرافیکی فرانسوی به قلم الکسیس نولنت با تصویرپردازی لوک جاکامون اقتباس شده که داستان قاتل بی نامی را روایت می‌کند که پس از سال‌ها بهترین بودن در کارش، دیگر نمی‌خواهد قاتل باشد اما باید جواب مشتری‌هایش را بدهد. این مجموعه از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۷ منتشر می‌شد.

مایکل فاسبندر نامزد اسکار و گلدن گلوب که بازیگر فیلم‌هایی چون «مردان ایکس»، «۱۲ سال بردگی» و «استیو جابز» بوده در نقش قاتل ظاهر شده است. در مقطعی گفته می‌شد برد پیت قرار است در این نقش بازی کند.

این فیلم در چندین قاره و کشور فیلمبرداری ‌شده که نیواورلئان، شیکاگو، جمهوری دومینیکن، پاریس از جمله آنهاست. گفته شده اواخر نوامبر فیلمبرداری فیلم در سانتودومینگو انجام و فیلمبرداری در نهایت تا نیمه مارس ۲۰۲۲ تمام شد.

این فیلم قرار است ۱۰ نوامبر ۲۰۲۳ توسط نتفلیکس منتشر شود.

فینچر قرار است پیش‌درآمد «محله چینی‌ها» فیلم مشهور سال ۱۹۷۴ را هم برای نتفلیکس بسازد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها