تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۰۹ - ۱۵:۳۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 61669

در هفته‌ای که درخشش فیلم تازه نولان ادامه یافت، شارلیز ترون نتوانست تماشاگران را به سینما بکشاند و «ایموجی»های مشهور در صحنه سینما ضعیف عمل کردند.

به گزارش سینماسینما، فیلم تازه کریستوفر نولان در دومین هفته اکران همچنان بی‌رقیب پرفروش‌ترین اثر سینمای آمریکا است. «دانکرک» هفته گذشته با افت فروش ۴۴ درصد بیش از ۲۸ میلیون دلار به دست آورد تا خیلی زود مرز ۱۰۰ میلیون دلار فروش را در آمریکا پشت سر بگذارد.

فیلم به غیر از آمریکا در ۶۲ کشور دیگر اکران شد، در آن‌ها بیش از ۴۵ میلیون دلار بلیت فروخت. به این ترتیب فروش جهانی «دانکرک» پس از دو هفته به بیش از ۲۳۴ میلیون دلار رسید. فیلم تازه نولان روایت‌گر یکی از مهم‌ترین رویدادهای جنگ جهانی دوم است که در آن نزدیک به ۴۰۰ هزار سرباز نیروهای متفقین از محاصره آلمانی‌ها گریختند.

انیمیشن «ایموجی» محصول تازه کمپانی سونی در نقطه مقابل «دانکرک» در هفته نخست اکران توفیقی نداشت و با فروش ۲۵ میلیون دلاری نتوانست انتظارات را برآورده کند. البته سونی اکران «ایموجی» را با توجه به بودجه ۵۰ میلیون دلاری فیلم موفقیتی بزرگ می‌داند.

در انیمیشن «ایموجی» که در دنیای شکلک‌های مشهور اینترنتی روی می‌دهد، تی‌جی میلر صداپیشه شخصیتی به نام جین است که در سرزمین تکستپولیس زندگی می‌کند. او همراه رفقایش دنبال یافتن کدهایی هستند که آن‌ها را به زندگی عادی بازمی‌گرداند. آن‌ها در این راه به ناجیان دنیا تبدیل می‌شوند. دیگر صداپیشگان این انیمیشن جی‌تی آستین، جنیفر کولیج، کریستینا آگوییلرا، سوفیا ورگارا و پاتریک استوارت هستند.

شارلیز ترون در «بلوند اتمی» بار دیگر بر پرده سینما ظاهر شد اما در گیشه با اقبال چندانی روبه‌رو نشد و به فروش ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری اکتفا کرد. فیلم در دیگر کشورها از جمله روسیه نیز اکران شد اما در آن‌ها نیز بیش از ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار نصیبش نشد.

«بلوند اتمی» به کارگردانی دیوید لیچ با اقتباس از کتاب‌ مصور «سردترین شهر» ساخته شده است. داستان فیلم در روزهای پایانی جدایی میان آلمان شرقی و غربی روی می‌دهد و روی زندگی جاسوس سرویس اطلاعاتی انگلستان تمرکز دارد. جیمز مک‌آووی، جان گودمن، تیل شوییگر، ادی مارسن و توبی جونز دیگر بازیگران «بلوند اتمی» هستند که ۳۰ میلیون دلار صرف ساخت آن شده است.  «بلوند اتمی» از معدود فیلم‌های اکشن است که شخصیت قهرمان آن زن است.

تا اینجای سال موفق‌ترین کمدی لایواکشن سینمای آمریکا، «سفر دختران» است که هفته گذشته نیز بیش از ۲۰ میلیون دلار فروش داشت. مجموع فروش این کمدی که در درجه‌بندی سنی نمایش برچسب R را به خود اختصاص داده است، در آمریکای شمالی به بیش از ۶۵ میلیون دلار رسیده است.

در این میان فروش جهانی «مرد عنکبوتی: بازگشت‌ به خانه» نیز در چهارمین هفته اکران به بیش از ۶۳۳ میلیون دلار رسید و انیمیشن «من نفرت‌انگیز ۳» با گذر از مرز ۸۰۰ میلیون دلار فروش در سراسر جهان به پیروزی دیگری برای یونیورسال تبدیل شد.

آنچه مایه شگفتی شد، فروش پایین اثر گرانقیمت لوک بسون است. «والرین و شهر هزار سیاره» با افت فروش چشمگیر ۶۰ درصدی در دومین هفته اکران تنها ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بلیت فروخت تا پس از تقلایی ۱۰ روزه در آمریکا به فروش ۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری بسنده کرده باشد.

هفته گذشته فیلم‌های مهمی چون «دیترویت» به کارگردان کاترین بیگلو و مستند «پیامدی ناخوشایند» ساخته ال گور به صورت محدود در چند سینمای آمریکا اکران شدند. نخستین اکران «دیترویت» در ۲۰ سینما رقم خورد و از بلیت فروشی به صورت میانگین در هر سالن سینما بیش از ۱۸ هزار دلار درآمد داشت.

«دیترویت» با فیلمنامه‌ای از مارک بول شورش‌های ۵۰ سال پیش شهر دیترویت را یادآوری می‌کند که در آن هفت مرد سیاه‌پوست و دو زن سفیدپوست کشته شدند. در این درام ۴۰ میلیون دلاری، جان بویگا،‌ ویل پولتر، آلجی اسمیت و جان کرازینسکی بازی کرده‌اند.

تعداد سینماهای محل اکران «پیامدی ناخوشایند» کمتر بود و این مستند تنها در ۴ سینما به نمایش درآمد اما میانگین فروش بهتری داشت و در هر سالن بیش از ۳۲ هزار دلار بلیت فروخت. «پیامدهای ناخوشایند» هفته آینده در ۱۰۰ سینما نمایش داده می‌شود.

ردیف

نام فیلم

فروش آخر هفته / میلیون دلار

فروش کل(در آمریکای شمالی) / میلیون دلار

بودجه

(میلیون دلار)

۱

دانکرک

۲۸.۱

۱۰۲.۸

۱۰۰

۲

فیلم ایموجی

۲۵.۷

۲۵.۷

۵۰

۳

سفر دختران

۲۰.۱

۶۵.۵

۱۹

۴

بلوند اتمی

۱۸.۶

۱۸.۶

۳۰

۵

مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه

۱۳.۵

۲۷۸.۴

۱۷۵

۶

جنگ برای سیاره میمون‌ها

۱۰.۴

۱۱۸.۷

۱۵۰

۷

من نفرت‌انگیز ۳

۷.۷

۲۳۰.۴

۸۰

۸

والرین و شهر هزار سیاره

۶.۸

۳۰.۶

۱۷۷ تا ۲۱۰

۹

راننده بیبی

۴.۱

۹۲

۳۴

۱۰

زن شگفت‌انگیز

۳.۵

۳۹۵.۴

۱۵۰


منبع:  خبرآنلاین به نقل هالیوودریپورتر 

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها