تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۲۴ - ۱۲:۳۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 35483

رامین جوادیرامین جوادی به فهرست اعلام شده از موسیقی متن‌های واجد شرایط اسکار راه یافت.

به گزارش سینماسینما، آکادمی علوم و هنرهای سینما سه‌شنبه ۲۳ آذر فهرست ۹۱ ترانه و ۱۴۵ موسیقی متن واجد شرایط برای رقابت در هشتادونهمین دوره جوایز اسکار را اعلام کرد.

در فهرست اعلام شده از سوی آکادمی موسیقی متن فیلم‌هایی چون «دد پول»، «آلیس در آینه»، «ترول‌ها»، «پاستورال آمریکایی» و «روگ وان: یک داستان از جنگ ستارگان» دیده می‌شوند.

رامین جوادی با موسیقی متن فیلم «وارکرافت» هم در این فهرست حضور دارند. رامین جوادی ساخت موسیقی سریال‌های «بازی تاج و تخت»‌ و «وست ورد» را در کارنامه دارد.

جان ویلیامز آهنگساز برنده پنج جایزه اسکار یکی از سرشناس‌ترین آهنگسازهای حاضر در این فهرست است. ویلیامز با ساخت موسیقی متن فیلم «غول بزرگ مهربان» به این فهرست راه یافت.

اعضای شاخه موسیقی باید از میان این ۱۴۵ موسیقی متن باید به پنج اثر مورد علاقه خود رای دهند تا در نهایت پنج نامزد نهایی بهترین موسیقی متن اسکار هشتادونهم مشخص شوند.

آکادمی علوم و هنرهای سینما سه‌شنبه علاوه بر این فهرست ۹۱ ترانه واجدشرایط رقابت در اسکار سال ۲۰۱۷ را نیز اعلام کرد. در فهرست ترانه‌های واجد شرایط سه ترانه از فیلم «لالا لند» با عنوان‌های «آزمون»، «شهر ستاره‌ها» و «آتش به پا کن» وجود دارد و چند فیلم از جمله «اعداد پنهان» (Hidden Figures)، «شازده کوچولو»، «موآنا» و «ترول‌ها» در این فهرست دو ترانه دارند.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها