تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۱/۲۴ - ۱۸:۱۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 12329

نویسنده انگلیسی کتابی با نام «پل جاسوس‌ها» از سازندگان فیلم جدید «استیون اسپیلبرگ» به خاطر اجازه نگرفتن از او برای انتخاب عنوان این فیلم شکایت کرد.

به گزارش سینماسینما،  براساس شکایت «ژیل ویتل» نویسنده و خبرنگار روزنامه تایمز که پیش از ساخت فیلم نامزد اسکار «پل جاسوس‌ها»، کتابی غیرداستانی با همین نام منتشر کرده بود، مسئولان دو کمپانی‌ «دریم ورکس» و «فاکس قرن بیستم» باید به خاطر اجازه نگرفتن برای استفاده از نام کتاب در عنوان فیلم در دادگاه عالی لندن حضور یابند.

«ویتل» که بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۱ خبرنگار روزنامه تایمز در مسکو بوده و اکنون نویسنده ارشد این نشریه است، در سال ۲۰۱۰ میلادی کتاب غیرداستانی خود را با نام «پل جاسوس‌ها» روانه بازار کرد؛ کتابی که همانند ساخته جدید «استیون اسپیلبرگ» به تبال زندانیان جنگ سرد بین اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا می‌پردازد.

در فیلم «پل جاسوس‌ها»، «تام هنکس» در نقش وکیلی آمریکایی ایفای نقش می‌کند که برای دفاع از یک جاسوس با بازی «مارک رایلنس» و کمک به سازمان جاسوسی آمریکا در عملیات نجات یک خلبان گم‌شده استخدام شده است.

این نویسنده انگلیسی پیش‌تر نیز از کمپانی «دریم ورکس» که «اسپیلبرگ» یکی از مالکان آن است به سبب استفاده بی‌اجازه از عنوان کتابش شکایت کرده بود، اما طی یک توافق‌نامه قرار شده بود لینک کتاب «پل جاسوس‌ها» در وب‌سایت‌های عرضه فیلم از جمله آمازون قرار داده شود، که این اتفاق رخ نداده است.

«پل جاسوس‌ها» جدیدترین ساخته سینمایی اسپیلبرگ پس از سه سال، در جوایز اسکار امسال در شش بخش از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و فیلمنامه اقتباسی نامزد کسب جایزه شده است.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها