تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۲۸ - ۱۸:۱۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 21042

عصر یخبندانپنجمین قسمت از انیمیشن «‌عصر یخبندان » ‌با فروش بالغ بر ۵۳ میلیون دلار، در صدر پرفروش‌ترین‌های سینمای جهان در هفته اخیر قرار گرفت.

به گزارش سینماسینما، «عصر یخبندان :‌دوره برخورد» که در سومین هفته نمایش خود در ۵۱ کشور جهان به روی پرده رفته، در نهایت با ثبت فروش ۵۳٫۵ میلون دلاری در ۳۵ بازار خارجی، در صدر فهرست فروش جای گرفت.

این انیمیشن از آغاز کران تا به امروز  به فروش ۱۲۷ میلیون دلاری در گیشه بین‌الملل دست یافته و این هفته نمایش خود در سینماهای فرانسه را با فروش ۷٫۲ میلیون دلاری آغاز کرد که با توجه به حادثه تروریستی در شهر نیس، فروش فوق‌العاده‌ی برای این انیمیشن محسوب می‌شود.

سینماهای روسیه نیز در ۱۲۳۶ سالن سینمایی فروش ۵٫۹  میلیون دلاری را برای انیمیشن «عصر یخبندان» رقم زدند و سهم سینماهای انگلیس از فروش این هفته این انیمیشن ۵٫۲  میلیون دلار بود.

قسمت قبلی این انیمیشن در سال ۲۰۱۲ با عنوان «عصر یخبندان: رانش قاره‌ای» به فروش بیش از ۷۱۵ میلیون دلار در گیشه بین‌الملل دست یافت تا ۸۲ درصد از فروش جهانی ۸۷۷ میلیون دلاری این انیمشین، از محل گیشه خارجی تامین شود.

اولین قسمت از سری انیمیشن‌های «عصر یخبندان» در سال ۲۰۰۲ به کارگردانی «کربیس وج» راهی سینما شد و با بودجه ساخت ۵۹ میلیون دلاری به فروش بالغ بر ۳۸۳ میلیون دلار در گیشه جهانی دست یافت.

دومین و سومین قسمت از این انیمشن در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹ و با عنوان «عصر یخبندان: ذوب» و «عصر یخبندان: آغاز دایناسورها» به ترتیب به فروش بیش از ۶۵۵ و ۸۸۴ میلیون دلار رسید و «عصر یخبندان: رانش قاره‌ای» به کارگردانی «استیو مارتینو» و «مارو تورمیر» در سال ۲۰۱۲ نیز فروش ۸۷۷ میلیون دلاری را در گیشه جهانی رقم زد.

به گزارش اسکرین دیلی، فیلم «روز استقلال: بازخیز» نیز در آخر هفته‌ای که گذشت ۱۶٫۲ میلیون دلار از  محل سینماهای  ۵۵ کشور جهان فروخت و مجموع فروش بین‌المللی خود را به بیش از  ۲۳۹ میلیون دلار ارتقاء داد.

اما انیمیشن «در جستجوی دُری » محصول استودیو پیکسار کمپانی دیزنی نیز در پنجمین هفته نمایش بین‌المللی‌اش در ۴۵ کشور جهان به فروش ۳۶٫۵ میلیون دلاری دست یافت و مجموع فروش خارجی را از مرز  ۲۷۶ میلیون دلار عبور داد.

«درجستجوی دُری» که دنباله انیمیشن معروف «در جستجوی نمو» است، تا کنون بیش از ۷۲۱ میلیون دلار در گیشه جهانی فروخته که ۴۴۵ میلیون دلارِ آن از سینماهای آمریکا و باقی‌مانده آن  از محل اکران بین‌المللی این انیمیشن حاصل شده است .

سینماهای چین با فروش ۵۸ میلیون دلاری بهترین بازار خارجی انیمیشن « در جستجوی دُری» بوده و پس از آن  نیز سینماهای استرالیا (۳۳٫۷ میلون دلار) برزیل (۲۳٫۷ میلیون دلار)، فرانسه (۱۶٫۸ میلیون دلار)، اسپانیا (۱۵٫۶میلیون دلار) و روسیه (۹٫۱ میلیون دلار) برای انیمیشن کمپانی دیزنی فروش داشته‌اند .

فیلم « BFG» یا «غول بزرگ مهربان» ساخته جدید «استیون اسپیلبرگ»‌ نیز با ۲٫۹ میلیون دلاری که این هفته فروخت، مجموع فروش خود را در ۵ کشور به ۱۷٫۱ میلیون دلار افزایش داد، ضمن اینکه فیلم «آلیس در آینه »‌ نیز  فروش خود در سینماهای چین را به ۵۸٫۸ میلیون دلار افزایش داد.

فیلم « افسانه تارزان» که توزیع بین‌المللی آن بر عهده کمپانی برادران وارنر است، در آخر هفته‌ میلادی که گذشت ۲۲ میلیون دلار در ۵۵ کشور  جهان فروخت.

 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها