تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۰:۳۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 154590

جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ورایتی در گزارشی به فیلم‌هایی اشاره کرده که احتمالاً در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ با هم رقابت خواهند کرد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ورایتی، بعد از لغو برگزاری جشنواره فیلم کن در سال گذشته، مسئولان این رویداد امیدوار هستند در ماه ژوئیه این جشنواره را برگزار کنند. حتی با وجود کم بودن فیلم‌هایی از آمریکا، به نظر می‌رسد که نسخه ۲۰۲۱ این رویداد خالی از فیلمساز‌های نام آشنا، کارگردان‌های زن و ستارگان نباشد.

علاوه بر فیلم سینمایی «آنت»، فیلم موزیکال عاشقانه لئوس کاراکس با بازی آدام رایور و ماریون کوتیار که پیش از این به عنوان فیلم افتتاحیه کن معرفی شده بود، هم احتمالاً در کن امسال حضور دارند. «گزارش فرانسوی» وس اندرسون و «مسابقه رسمی» با بازی آنتونیو باندراس و پنه لوپه کروز هم از دیگر شانس های حضور در بین نامزدهای کن ۲۰۲۱ هستند.

از جمله فیلم‌هایی که قرار بود در جشنواره سال گذشته نمایش داده شوند و اکنون برای حضور در دوره ۲۰۲۱ هم تایید شده اند و یا احتمال حضور دارند، می‌توان به فیلم‌های «سه طبقه» ساخته نانی مورتی اقتباسی از داستان یک نویسنده، «آنفولانزای پتروف» به کارگردانی کریل سربرنکوف با داستانی در مورد یک هنرمند روسی پس از دوران شوروی، «بندتا» ساخته پل ورهوفن، «خاطرات» ساخته اپیچاتپونگ ویراستاکول با بازی تیلدا سوئینتن اشاره کرد.

با گذشت یک سال از تلاش‌های این فستیوال، تیری فرمو، دبیر هنری جشنواره فیلم کن نوید انتخاب فیلم‌های مورد انتظاری از کارگردان‌ها و سازندگان نام آشنا را داده است. علاوه بر ویراستاکول که سابقه دریافت جایزه کن را دارد، روبن اوستلوند، فاتح نخل طلای جشنواره کن در سال ۲۰۱۷، امکان حضور با فیلم «مثلث غم» را در این رویداد دارد. ژاک اودیار هم با فیلم «پاریس، منطقه ۱۳» مدعی حضور در کن است.

ورایتی همچنین از اصغر فرهادی برنده دو جایزه اسکار یاد کرده که با درام «قهرمان» شانس حضور در این رویداد را دارد. تمامی فیلم‌های ذکر شده به کمیته انتخاب جشنواره کن ارائه شده اند.

فیلم‌های انتخابی جشنواره فیلم کن به صورت رسمی در تاریخ ۲۷ می‌ اعلام می‌شوند. این رویداد از تاریخ ۶ الی ۱۷ ژوئیه برگزار خواهد شد. در حالی که این کشور در حال حاضر در تعطیلی نصفه نیمه قرار دارد و منع رفت و آمد نیز اعمال می‌شود، اما مکرون اخیرا اعلام کرده که تعدادی از مکان‌های فرهنگی تا اوایل می بازگشایی خواهند شد. طبق برآورد‌ها سینما‌ها در تاریخی بین ۱۵ الی ۲۰ می‌ با ظرفیت ۳۵ درصدی می‌توانند بازگشایی شوند.

همانطور که پیش از این هم اعلام شده بود، اسپایک لی رئیس هیئت داوران این دوره از جشنواره کن است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها