تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۸:۴۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 194921

فیلم جدید «میکی ۷» ساخته «بونگ جون هو» که فیلمبرداری آن را داریوش خنجی بر عهده داشته در سال آینده میلادی اکران خواهد شد.

به گزارش سینماسینما، کمپانی برادران وارنر که ماه گذشته تاریخ اکران فیلم «میکی ۱۷» ساخته «بونگ جون هو» کارگردان برنده اسکار را از ۲۹ مارس ۲۰۲۴ حذف کرده بود با بروزرسانی تقویم اکران خود اعلام کردند که این فیلم در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۵ اکران خود را آغاز خواهد کرد.

این فیلم بر اساس رمان «میکی ۷» نوشته «ادوارد اشتون» ساخته خواهد شد که روایتگر داستان یک کارمند یک بار مصرف با بازی «رابرت پتینسون» در یک سفر انسانی است که برای استعمار دنیای یخی «نیفلهایم» فرستاده شده است.

هر زمان که مأموریتی بسیار خطرناک حتی انتحاری ـ وجود دارد، خدمه به «میکی» روی می آورند. پس از هر مرگ، یک بدن جدید با حافظه دست نخورده بازسازی می شود. پس از شش مرگ، میکی ۷ شرایط قرارداد خود را درمی‌یابد و متوجه می‌شود چرا این تنها موقعیت استعماری بود که هیچکس حاضر به تصدی آن نبوده است.

به گزارش ددلاین، «استیون یون»، «نائومی آکی»، «تونی کولت» و «مارک روفالو» از دیگر بازیگران فیلم سینمایی «میکی ۱۷» هستند.

داریوش خنجی فیلمبردار ایرانی نامزد اسکار در فیلم جدید «بونگ جون هو» با این کارگردان کره‌ای همکاری کرده است. خنجی پیش از این با کارگردانان مطرحی چون «ژان پیر ژونه» (اغذیه فروشی، شهر بچه‌های گمشده، بیگانه: رستاخیز)، «دیوید فینچر» (هفت)، «برناردو برتولوچی (زیبایی ربوده شده)، «وونگ کار وای» (شب‌های در به دری من)، «میشائیل هانکه» (عشق، بازی‌های خنده‌دار)، دنی بویل» (ساحل)، «سیدنی پولاک» (مترجم)، «وودی آلن» (نیمه شب در پاریس)، «جیمز گری» (به وقت آرماگدون) و «ایناریتو» (باردو) نیز همکاری داشته است.

«بونگ جون هو» و خنجی پیش از این در سال ۲۰۱۷ در فیلم «اوکجا» نیز همکاری کرده بودند.

«اَنگل» ساخته قبلی «بونگ جون هو»، پس از کسب نخل طلای بهترین فیلم جشنواره کن، شبی تاریخی در نود و دومین دوره جوایز اسکار رقم زد و اولین فیلم غیرانگلیسی زبانی نام گرفت که جایزه اسکار بهترین فیلم، کارگردانی و فیلمنامه اصلی را به خانه برد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها