تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۰۹ - ۱۱:۲۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 37432

دبی رینولدزدبی رینولدز بازیگر آمریکایی و مادر کری فیشر بازیگر «جنگ ستارگان» که به تازگی درگذشت، یک روز پس از درگذشت دخترش از دنیا رفت.

به گزارش سینماسینما، به نقل از اسکرین دیلی، دبی رینولدز بازیگر نامزد جایزه اسکار که در فیلم‌های به یادماندنی چون «آواز زیر باران» بازی کرده بود یک روز پس از درگذشت دخترش در ۸۴ سالگی فوت کرد.

رینولدز که سابقه حضور طولانی در هالیوود را داشت و در موزیکال‌های مهم دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ برای کمپانی مترو گلدوین مایر بازی کرده بود پس از سکته قلبی روز چهارشنبه به مرکز پزشکی لس‌آنجلس منتقل شد و اندکی بعد درگذشت.

تاد فیشر پسر رینولدز این خبر را برای خبرگزاری آسوشیتدپرس تایید کرد. فیشر چند روز پیش خبر سکته خواهرش را در هواپیمایی که از لندن به لس‌آنجلس پرواز می‌کرد اعلام کرده بود.

رینولدز متولد ۱۹۳۲ در تگزاس بود و در ۱۶ سالگی به عنوان ملکه زیبایی انتخاب شد و سپس به بازیگری روی آورد.

«آواز زیر باران» فیلم تاثیرگذاری بود که در سال ۱۹۵۲ او را برابر جین کلی در مقابل دوربین قرار داد. وی در این زمان حدود ۱۹ سال داشت ولی ۱۲ سال بعد با بازی در فیلم «مالی براون پایدار» او توانست نامزدی اسکار را کسب کند.

وی پس از بازی در چندین فیلم مطرح دیگر در نهایت سال ۲۰۱۵ جایزه یک عمر دستاورد هنری را از انجمن بازیگران آمریکا کسب کرد و جایزه بشردوستی جین هرشولت آکادمی نیز به وی تعلق گرفت.

این بازیگر سال ۱۹۵۵ با ادی فیشر ازدواج کرده بود و این زوج دارای دو فرزند شدند که کری و تاد بودند.

مستندی با عنوان «چراغ‌ها را روشن کن: با بازی کری فیشر و دبی رینولدز» که امسال در جشنواره فیلم کن برای اولین بار به نمایش درآمد در ماه ژانویه در جشنواره پالم اسپرینگز آمریکا نمایش داده می شود.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها