تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۱۴:۵۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 66805

فرهاد صفی‌نیا کارگردان فیلم «پرفسور و دیوانه» با مخالفت دادگاه با دادخواستش ‌برای توقیف نسخه‌ای که از این فیلم تهیه شده، روبه روشد.

به گزارش سینماسینما، صفی نیا تابستان امسال با ارایه دادخواستی به دادگاه لس آنجلس ادعا کرده بود که او کپی رایت نسخه ۲۰۱۶ فیلمنامه «پرفسور و دیوانه» را در اختیار دارد بنابراین فیلم نباید بدون رضایت وی اکران شود.

در فیلم «پروفسور و دیوانه» مل گیبسون و شان پن بازی کرده‌اند و داستان بر حاشیه‌های دیکنشری انگلیسی آکسفورد متمرکز است.

صفی نیا که نویسنده و کارگردانی ایرانی مقیم آمریکاست مدعی شده بعد از مخالفت «ولتیج پیکچرز» به افزوده شدن زمان فیلمبرداری از این پروژه سینمایی کنار گذاشته شده، اما این کمپانی ادعای او را رد کرده و اعلام کرده است صفی نیا در استخدام آنها بود و آنها از پیش مالکیت این فیلمنامه را داشتند و نسخه ۲۰۱۶ نیز کاملا تغییر کرده بود.

دادگاه هر چند درخواست صفی نیا را رد کرده، اما دستورالعملی صادر نکرده است. این در حالی است که کمپانی «ولتیج پیکچرز» اعلام کرده ممانعت از عرضه فیلم می‌توانست به قیمت ضرر ۲۵ میلیون دلاری برای سرمایه‌گذاران فیلم تمام شود.

صفی نیا گفته است تنها دلیل اخراج وی این بوده که درخواست کرده بود تا زمان بیشتری برای فیلمبرداری فیلم داده شود. نیکلاس چارتیه رییس «ولتیج پیکچرز» نیز اعلام کرده افزایش زمان فیلمبرداری ۲.۵ میلیون دلار به هزینه‌های تولید اضافه می‌کرد.

در ماه جولای مل گیبسون و «آیکون پروداکشنز» کمپانی‌ای که وی با همکاری بروس دیوی راه انداخته با این درخواست روبه رو شدند. گیبسون امتیاز اقتباس سینمایی از این کتاب را سال‌های پیش خریداری کرده بود و سرانجام قصد داشت ساخت فیلم را عملی کند.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها