تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۷/۱۳ - ۱۷:۲۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 28697

%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%a8-%d8%ad%d9%84%d9%82%d9%87-%d9%87%d8%a7-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%da%af%d8%b4%d8%aa-%d9%be%d8%a7%d8%af%d8%b4%d8%a7%d9%87فهرستی از ۱۰ فیلم مرگبار سینمای هالیوود طی ۸۰ سال گذشته منتشر شد.
به گزارش سینماسینما، «گاردین» نوشت: «نگهبانان کهکشان» با ۸۳ هزار و ۸۷۱ تن کشته در جریان فیلم، عنوان مرگبارترین فیلم هالیوودی را از دهه ۱۹۴۰ تاکنون کسب کرد.

‌در این لیست نام «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» دو فیلم پرفروشی که براساس رمان‌های معروف «جی.آر.آر تالکین» ساخته شده‌اند هم دیده می‌شود.

«نگهبانان کهکشان» با بازی «کریس پرت» اولین فیلمی است که نامش در این فهرست آمده است، در یکی از صحنه‌های پایانی این فیلم ۸۰ هزار نفر از شخصیت‌های داستان کشته می‌شوند.

این تحقیقات از سوی وب‌سایت «گو کامپر» بر روی پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای هالیوود از دهه ۱۹۴۰ تاکنون انجام شده است. بررسی‌ها نشان داده که تعداد مرگ‌های فیلم‌های هالیوودی در طول دهه‌های اخیر افزایش پیدا کرده است.
در دهه ۱۹۴۰ تنها یک فیلم با نمایش ۵۰ مرگ دیده می‌شد اما این عدد تا دهه بعدی به چهار فیلم رسید. در دهه ۱۹۶۰ تعداد فیلم‌های نمایش‌دهنده ۵۰ مرگ و بیشتر، به ۳۳ افزایش پیدا کرد. این رقم در دهه‌های ۱۹۷۰، ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ به ترتیب ۴۴، ۸۴ و ۱۱۹ رسید.

دو محصول از سال ۲۰۱۴ در این فهرست ۱۰ عنوانی قرار دارند. جالب است که فیلم‌های محبوبی همچون «ارباب حلقه‌ها» هم در رده‌های بالای این فهرست جای دارند؛ تعداد کلی کشتارهای قسمت‌های دوم و سوم این مجموعه فیلم، چهار هزار و ۵۱۲ تن گزارش شده است.

فهرست مرگبارترین فیلم‌های هالیوودی از دهه ۱۹۴۰ تاکنون و تعداد کشته‌های آن‌ها به شرح زیر است:

«نگهبانان کهکشان» (۲۰۱۴) ـ ۸۳۸۷۱ نفر

«ناگفته‌های دراکولا» (۲۰۱۴) ـ ۵۶۸۷ نفر

«همه ترس‌ها» (۲۰۰۲) ـ ۲۹۲۲ نفر

«ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه» (۲۰۰۳) ـ ۲۷۹۸ نفر

«۳۰۰: ظهور یک امپراطوری» (۲۰۰۳) ـ ۲۲۳۴ نفر

«ارباب حلقه‌ها: دو برج» (۲۰۰۲) ـ ۱۷۴۱ نفر

«انقلاب‌های ماتریکس» (۲۰۰۳) ـ ۱۶۴۷ نفر

«هابیت: نبرد پنج سپاه» (۲۰۱۴) ـ ۱۴۱۷ نفر

«شجاع‌دل» (۱۹۹۵) ـ ۱۲۹۷ نفر

«انتقام‌جویان» (۲۰۱۲) ـ ۱۰۱۹ نفر

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها