تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۱/۱۰ - ۱۱:۲۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 50376

اسکارشرکت برگزارکننده مراسم اسکار برای جلوگیری از تکرار خاطره تلخ گاف بزرگ اسکار ۲۰۱۷، پروتکل جدیدی برای کارمندانش تنظیم کرده است.

به گزارش سینماسینما، «گاردین» نوشت: کمپانیPwC» » (پرایس واتر هاوس کوپرز) که مسئولیت برگزاری مراسم جوایز اسکار را بر عهده دارد، اعلام کرده از این به بعد کارمندان این شرکت اجازه ندارند در پشت صحنه مراسم، از گوشی تلفن همراه خود استفاده کنند.

«شریل بون» رئیس این شرکت روز گذشته ایمیلی به اعضای آکادمی اسکار فرستاد و طی آن پروتکل‌های جدید را برای برگزاری این مراسم در سال‌های آتی شرح داد.

علت این تغییر رویه، گاف بزرگی بود که در هشتادونهمین دوره جوایز اسکار روی داد؛ «وارن بیتی» و «فی داناوی» که مسئول معرفی برنده اسکار بهترین فیلم بودند روی سن آمدند و فیلم «لالالند» را به عنوان برنده معرفی کردند. اما لحظاتی بعد و زمانی که عوامل این فیلم روی سن آمدند و سخنرانی کردند، اعلام شد که اشتباهی رخ داده و «مهتاب» برنده اسکار بهترین فیلم است.

کمپانیPwC» » که برگزاری مراسم اعطای جوایز اسکار را در ۸۳ دوره برعهده داشته، علت این امر را خطای انسانی اعلام کرد.

گفته می‌شود مسئول تحویل پاکت نامه حاوی نام برنده جایزه بهترین فیلم، آن‌قدر درگیر انتشار اسامی برندگان در صفحه‌های مجازی به وسیله گوشی موبایل خود بوده که پاکت برنده بخش بهترین بازیگر نقش اول زن را به اشتباه به «وارن بیتی» تحویل داده است.

این شرکت به مسئولیت اشتباه تاریخی اسکار را کاملا به گردن گرفته و رسما بابت این مساله عذرخواهی کرده، همچنین اعلام کرد که از سال آینده به جای دو نفر ناظر، سه نفر در روند شمارش آرا، مشخص کردن برندگان و تحویل پاکت‌های حاوی نام برندگان درگیر می‌شوند و نفر سوم از اتاق کنترل روی این امور نظارت خواهد کرد.

نام دو کارمندی که در مراسم اسکار ۲۰۱۷ مسئولیت شمردن آرا و نگهداری پاکت‌های حاوی نام برندگان را برعهده داشتند، «برایان کولینان» و «مارتا رویز» است که آکادمی علوم و هنرهای سینما پیش از این اعلام کرد که دیگر به مراسم اسکار بازنمی‌گردند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها