تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۰:۴۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 189059

انتشار آگهی استخدام کمپانی «نتفلیکس» برای جذب مدیر تولید هوش مصنوعی در میان اعتصابات بازیگران و نویسندگان آمریکا با انتقادات زیادی همراه شده است.

به گزارش سینماسینما، در حالی تولیدات هالیوودی تحت تاثیر اعتصاب بازیگران و نویسندگان تقریبا متوقف شده، کمپانی نتفلیکس در فکر توسعه استفاده از هوش مصنوعی است، موضوعی که یکی از دغدغه‌های اصلی بازیگران و نویسندگان اعتصاب کننده است.

کمپانی نتفلیکس به تازگی موقعیت شغلی مدیر محصول هوش مصنوعی (AI) را با درآمد سالانه ۳۰۰ تا ۹۰۰ هزار دلار آگهی کرده است و این اقدام با انتقاد و اعتراضات زیادی همراه شده است.

هالیوود عملاً از ۱۴ جولای تعطیل شده است، زمانی که انجمن بازیگران سینمای آمریکا – فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA) به اعتصاب اتحادیه فیلمنامه نویسان همکار خود، انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) در مبارزه برای افزایش دستمزد پایه و تضمین عدم جایگزینی کار آنها با هوش مصنوعی پیوست.

هوش مصنوعی یکی از نگرانی‌های اصلی چندین بازیگر مطرح از جمله «برایان کاکس» بوده است که هفته گذشته در جریان تظاهرات همبستگی در لندن، علیه این فناوری “ترسناک” موضع گرفت. این بازیگر ۷۷ ساله اسکاتلندی در سخنانی خود گفت: «موضوع دستمزدها یک چیز است، اما بدترین جنبه ایده کلی هوش مصنوعی و آنچه که هوش مصنوعی می‌تواند با ما انجام بدهد، است».

با این حال، حتی با وجود اینکه ترس از هوش مصنوعی مشاغل را از بین می‌برد و شغل بازیگران را نیز با تهدید جدی رو به رو کرده، به نظر می رسد نتفلیکس همچنان در سرمایه گذاری خود در این فناوری مصمم است و یک موقعیتی برای مدیر محصول – پلتفرم یادگیری ماشین اگهی کرده که محدوده دستمزد کلی برای آن ۳۰۰ تا ۹۰۰ هزار دلار در سال است.

اتحادیه بازیگران آمریکا، اولین اعتصاب خود را علیه کمپانی‌های فیلم و تلویزیون در ۴۳ سال گذشته اخیرا آغاز کرده و  مسائل اصلی آنها عبارتند از هوش مصنوعی، سهم از درآمد سامانه‌های نمایش آنلاین و افزایش اساسی حداقل دستمزدها با توجه به تورم.

پیش‌تر، انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) نیز با اعلام اختلافات گسترده با استودیوهای فیلمسازی از ماه می اعتصاب سراسری خود را آغاز کرده است. این انجمن در یک سند طولانی پیشنهادهایی را برای افزایش حقوق و مزایای خود در پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی اراده داده بود اما این پیشنهادها از سوی استودیوها پذیرفته نشد و آنها حتی پیشنهاد جایگزینی مطرح نکردند.

این نخستین اعتصاب دوگانه (نویسندگان و بازیگران) در بیش از ۶۰ سال اخیر است و به نظر می رسد تا حد زیادی فعالیت‌های عرصه فیلم و تلویزیون در آمریکا و جشنواره‌های سینمایی را مختل کند.

منبع: ایسنا به نقل از ایندی‌پندنت

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها