تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۰۶:۵۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 54203

نگهبانان کهکشانقسمت دوم فیلم ابرقهرمانی «نگهبانان کهکشان» مجموع فروش جهانی خود را از ۴۲۵ میلیون دلار عبور داد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از اسکرین، «نگهبانان کهکشان ۲» با ادمه اکران خود در ۵۵ بازار خارجی بیش از ۱۲۸ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش خارجی خود را به رقم ۲۶۸ میلیون دلار افزایش داد.

جدیدترین محصول استودیو مارول کمپانی دیزنی در هفته آغازین نمایش در چین ۴۸ میلیون دلار فروخت که با رشد ۷۵ درصدی نسبت به فروش آغازین قسمت اول این فیلم در سینماهای این کشور همراه بود و پس از آن سینماهای بریتانیا با ۳۵.۷ میلیون دلار، آلمان با ۱۸.۴ میلیون دلار، استرالیا با ۱۷.۲ میلیون دلار، فرانسه با ۱۶.۱ میلیون دلار، مکزیک با ۱۴.۸ میلیون دلار و برزیل با ۱۴.۴ میلیون دلار، بهترین عملکرد را در میان بازارهای بین‌المللی این فیلم در آخر هفته میلادی گذشته داشتند.

کشورهای کره جنوبی، روسیه، ایتالیا، اسپانیا، اندونزی و فیلیپین نیز دیگر بازارهای موفق فیلم «نگهبانان کهکشان ۲» در گیشه بین‌الملل بودند.

قسمت دوم «نگهبانان کهکشان» که کارگردانی آن را چون قسمت اول «جیمز گان» بر عهده دارد و در آن «کریس پرت»، «زو سالدانا»، «دیو باتیستا»، «وین دیزل» و «بردلی کوپر» ایفای نقش کرده‌اند در اولین هفت اکران در سینماهای آمریکا نیز با فروش ۱۴۵ میلیون دلاری صدرنشین جدول هفتگی پرفروش‌ترین‌های گیشه آمریکای شمالی شد تا بدین ترتیب این فیلم با احتنساب فروش بین‌المللی ۲۶۸.۸ میلیون دلاری، فروش جهانی بالغ بر ۴۲۵ میلیون دلار را رقم زده باشد.

فیلم «دیو و دلبر» دیگر محصول کمپانی دیزنی نیز با رساندن مجموع فروش خود به ۱.۱۸ میلیارد دلار و عبور از رکورد فروش «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» و «مینیون‌ها»، به رتبه یازدهم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما رسید.

«سرنوشت خشمگین» قسمت هشتم از فیلم اکشن و هیجانی «سریع و خشن» با فروش ۳۰ میلیون دلار در ۶۶ کشور جهان، فروش گیشه بین‌الملل خود را از ۹۵۰ میلیون دلار عبور داد و با احتساب فروش ۲۰۷ میلیون دلار در سینماهای آمریکا، تاکنون فروش جهانی بالغ بر ۱.۱۵ میلیارد دلار برای این فیلم به ثبت رسیده است.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها