تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۱:۲۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 48243

۵۷۴۵۰۳۳۲«استیون اسپیلبرگ» فیلمی جدید با بازی «تام هنکس» و «مریل استریپ» درباره اسناد پنتاگون می‌سازد.

به گزارش سینماسینما ، در این فیلم که «پُست» نام دارد؛ «استیون اسپیلبرگ» فیلمی درباره روزنامه‌نگارانی می‌سازد که در سال ۱۹۷۱ میلادی دولت وقت آمریکا را به دلیل افشای اسناد محرمانه مربوط به پنتاگون به چالش کشیدند.

داستان فیلم درباره «بن بردلی» دبیر نشریه واشنگتن پُست و یک ناشر به نام «کترین گراهام» است که دولت آمریکا را به سبب حق گزارش دادن مجموعه‌ای از اسناد بحث برانگیز در سال ۱۹۷۱ به چالش کشیدند.

«تام هنکس» قرار است در نقش «بن بردلی» و «مریل استریپ» در نقش «کترین گراهام» بازی کند.

این اسنادطبقه بندی شده و سری درباره مطالعه‌ای جدید و اطلاعاتی بسیار حیاتی درباره جنگ ویتنام بود. «بردلی» و «گراتهام» درگیر مبارزه حقوقی در این پرونده شدند، در حالی که «دنیل السبرگ» تحلیلگر نظامی و افشاکننده اصلی این اسناد دستگیر و متهم به توطئه و جاسوسی شد.

«تام هنکس» امسال برای بازی در فیلم «سالی» به کارگردانی «کلینت ایستوود» نتوانست نامزد اسکار شود اما نقش‌آفرینی او نقدهای بسیار مثبتی دریافت کرد.

وی پیش از این در فیلم‌های «نجات سرباز رایان»، «اگه میتونی منو بگیر»، «ترمینال» و «پل جاسوس‌ها» با «اسپیبرگ» همکاری داشته است.

«مریل استریپ» بازیگر مطرح برنده سه جایزه اسکار نیز امسال برای بیستمین بار نامزد اسکار بازیگری برای فیلم «فلورنس فاستر جنکینز» شد و در حال حاضر مشغول بازی در فیلم «بازگشت مری پاپینز» است.

«اسپیلبرگ» که سال گذشته فیلم نه چندان موفق «غول بزرگ مهربان» (BFG) را ساخت، چندین پروژه سنینمایی روی میز دارد و هم‌اکنون در مراحل نهایی تولید فیلم علمی تخیلی «شماره یک آماده» و همچنین مرحله پیش‌تولید فیلم «ربودن ادگاردو مورتارا» است.

این کارگردان سرشناس سینمای جهان که آخرین‌بار با فیلم «لینکلن» با بازی «دنیل دی لوئیس» در سال ۲۰۱۲ توانست نامزد جایزه اسکار شود، پیش از این در سال ۱۹۹۳ با فیلم «فهرست شیندلر» و در سال ۱۹۹۸ با فیلم «نجات سرباز رایان» دو جایزه اسکار بهترین فیلم و یک اسکار کارگردانی را از آن خود کرده است.

این فیلم‌ساز ثروتمند در سال ‌۱۹۹۳ جایزه شیر طلای افتخاری جشنواره ونیز، در سال ‌۱۹۹۵ جایزه سزار افتخاری فرانسه، در سال ‌۱۹۸۷ جایزه اسکار افتخاری و در سال ‌۲۰۰۴ جایزه «آکی‌را کوروساوا» جشنواره توکیو را گرفت و در سال ‌۲۰۰۳ نام وی در تالار مشاهیر هالیوود ثبت شد.

ایسنا به نقل از گارین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها