تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۲۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 177448

«وودی آلن» در یک مصاحبه جدید عنوان کرد که پنجاهمین و احتمالا آخرین فیلمش را به زودی در پاریس مقابل دوبین خواهد برد.

به گزارش سینماسینما، «وودی آلن» کارگردان ۸۶ ساله و کهنه‌کار سینما در یک مصاحبه اینترنتی با «الک بالدوین» تائید کرد که پنجاهمین فیلم بلند کارنامه سینمایی خود را پائیز امسال در پاریس کارگردانی خواهد کرد، فیلمی که گفته می شود شباهت‌هایی به فیلم موفق «امتیاز نهایی» او در سال ۲۰۰۵ دارد.

«آلن» در این مصاحبه درباره وضعیت کنونی سینما نیز گفت: ««بسیاری از هیجان‌ها از بین رفته است. سامانه‌های نمایش آنلاین تمام اثر سینمایی را ندارد. وقتی شروع کردم، یک فیلم می ساختم در سینما اکران می‌شد و صدها نفر برای تماشای آن می‌امدند. حالا، شما یک فیلم می‌سازید و تنها چند هفته در سینما می‌ماند و سپس مستقیما در سامانه‌های آنلاین عرضه می‌شود».

این کارگردان و نویسنده باسابقه اذعان کرد به دلیل این که زمان ندارد وقتی برای تماشای سامانه‌های نمایش آنلاین صرف نمی‌کند.

دو فیلم اخیر «آلن» شامل «یک روز بارانی در نیویورک» در سال ۲۰۱۹ و «جشنواره ریفکین» در سال ۲۰۲۱ که در اسپانیا مقابل دوربین رفت، هر دو در طول همه‌گیری اکران شدند. و فیلم «جشنواره ریفکین» عملکرد خوبی در گیشه نداشت، اما فیلم «یک روز بارانی در نیویورک» با بازی «تیموتی شالامی» و «ال فانینگ» در صدر جدول گیشه نیز قرار گرفت.

«یک روز بارانی در نیویورک» همچنین اولین فیلمی بود که پس از پایان قرارداد ساخت پنج فیلم «وودی آلن» با آمازون در نتیجه حواشی پیرامون شکایت دخترخوانده‌اش «دیلن فارو» مبنی بر سوء استفاده جنسی، اکران شد. جنجال‌هایی پیرامون «آلن» به دنبال اتهامات سوء استفاده از «دیلن فارو» در مستندی از کمپانی HBO محصول ۲۰۲۱ مورد بررسی قرار گرفته است اما «آلن» این اتهامات را رد کرده است.

این مصاحبه همزمان با انتشار کتاب داستان کوتاه جدید «آلن» با عنوان «جاذبه صفر» انجام شده و همچنین قرار است وی نمایشنامه جدید را که عمدتا در دوران قرنطینه کرونا نوشته روی صحنه برود.

«آلن» با انتقاد از وضعیت کنونی تئاتر برادوی نیز گفت: «همه نمایش‌ها اجراهای مجدد موزیکال هستند و باید از یک ستاره استفاده کنید و میلیون‌ها دلار هزینه برای به روی صحنه بردن آن‌ها نیاز است».

این کارگردان ۸۶ ساله تاکنون ۲۴ بار نامزد اسکار و چهار بار برنده آن شده که این جوایز شامل یک اسکار بهترین کارگردانی و سه جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی می‌شود.

«آنی‌هال»، «صحنه‌های داخلی»، «منهتن»، «خاطرات اکلیلی»، «امتیاز نهایی»، «آلیس»، «ویکی کریستینا بارسلونا»، «گلوله‌های بر فراز برادوی»، «آفرودیت قدرتمند»، «شالوده‌شکن»، «نیمه‌شب در پاریس»، «تقدیم به رُم با عشق»، «یاسمن غمگین»، «کافه سوسایتی» و «مرد بی‌منطق» از جمله دیگر ساخته‌های این کارگردان صاحب‌نام سینمای جهان است.

منبع: ایسنا به نقل از گاردین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها