تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۶/۲۴ - ۱۷:۲۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 2054

دنیای ژوراسیکبلاک‌باستر دایناسوری «دنیای ژوراسیک» بیش از هر فیلم دیگر اکران‌شده در سال جاری میلادی ایراد دارد.

به گزارش «سینماسینما»، برابر با آمار وبسایت «مووی میستیکز»، چهارمین فیلم مجموعه سینمایی علمی تخیلی «پارک ژوراسیک» به کارگردانی کالین تره‌ورو حداقل ۱۹ اشتباه دارد که این اشتباهات شامل ایرادات مربوط به پیوستگی، حفره‌های داستانی و نقایص واقعی است.

برابر با «مووی میستیکز»، فیلم «پیدایش نابودگر» با ۱۰ اشتباه و «انت-من» و «مکس دیوانه: جاده خشم» هر یک با هشت اشتباه، بعد از «دنیای ژوراسیک» پراشتباه‌ترین فیلم‌های اکران‌شده در ۹ ماه سپری‌شده از سال ۲۰۱۵ هستند.

یک تلفن همراه که خودبه‌خود درست می‌شود، یک صحنه که در آن اوئن گریدی (کریس پرات) محقق دایناسور بدون اینکه لب‌هایش تکان بخورد با کلر دیرینگ (برایس دالاس هوارد) مدیر پارک موضوعی «دنیای ژوراسیک» حرف می‌زند، روشن شدن یک جیپ که ۲۰ سال تمام در جزیره استوایی به حال خود رها شده است، از جمله اشتباهات فیلم «دنیای ژوراسیک» هستند.

البته کالین تره‌ورو می‌تواند خوشحال باشد که فیلمش در مقایسه با اولین فیلم «پارک ژوراسیک» (استیون اسپیلبرگ، ۱۹۹۳) اشتباهات کمتری دارد. برابر با «مووی میستیکز» آن فیلم ۱۵۶ اشتباه دارد. «اینک آخرالزمان» (فرانسیس فورد کوپولا، ۱۹۷۹) با ۵۶۱ ایراد، پراشتباه‌ترین فیلم تاریخ سینماست.

«دنیای ژوراسیک» از ۱۲ ژوئن روی پرده سینماها رفت و تاکنون در دنیا ۱٫۶۵۵ میلیارد دلار فروخته است. به این ترتیب در بازار جهانی تنها دو فیلم بهتر از «دنیای ژوراسیک» عمل کرده‌اند: بلاک‌باستر «آواتار» (۲۰۰۹) به کارگردانی جیمز کامرون با ۲٫۷۸ میلیارد دلار و فیلم «تایتانیک» (۲۰۰۹) دیگر فیلم کامرون با ۲٫۱۸ میلیارد دلار.

فیلم چهارم مجموعه سینمایی «پارک ژوراسیک» امسال در هر دو سطح داخلی و بین‌المللی موفق عمل کرده است. «دنیای ژوراسیک» در آمریکای شمالی ۶۴۸٫۹ میلیون دلار فروخته و تنها چهارمین فیلمی است که در تاریخ سینما در این بازار از مرز ۶۰۰ میلیون دلار عبور کرده است. فیلم در بازار بین‌المللی هم ۱٫۰۰۶ میلیارد دلار به دست آورده است.

«دنیای ژوراسیک» تولید یونیورسال پیکچرز و دومین فیلم بلند داستانی تره‌ورو است. تی سیمپکینز، جیک جانسن، نیک رابینسن، عرفان خان، وینسنت دونافریو، بی‌دی وونگ، عمر سی، جودی گریر، کتی مگرا، لورن لاکس و اندی باکلی دیگر بازیگران این فیلم علمی تخیلی هستند که داستان آن ۲۲ سال پس از اتفاقات هولناک فیلم اول روی می‌دهد.

منبع: گاردین

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها