تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۱۶ - ۱۴:۰۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 34520

رومن پولانسکیدادگاه عالی لهستان درخواست آمریکا برای استرداد رومن پولانسکی را رد کرد و به این ترتیب احتمال استرداد این کارگردان سرشناس برای همیشه منتفی شد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از نیویورک تایمز، دادگاه عالی لهستان فیلمساز برنده اسکار را برای پرونده‌ای که مربوط به چند دهه پیش است به آمریکا تحویل نمی‌دهد.

پولانسکی که تابعیت دوگانه فرانسه و لهستان را دارد در فرانسه زندگی می‌کند و تابعیت خود را پس نگرفته است.

تلاش‌های قضایی دولت آمریکا از سال پیش و با تغییر دولت لهستان جدی‌تر شد و دولت جدید که ابتدا اعلام کرده بود مشکلی با استرداد وی ندارد، در نهایت تسلیم رای دادگاه عالی این کشور شد.

این تصمیم امروز سه شنبه و در حالی اعلام شد که ۶ ماه پیش وزیر دادگستری از دادگاه عالی خواسته بود تا تکلیف این موضوع را روشن کند.

این کارگردان سرشناس اولین بار در سال ۱۹۷۷ به دنبال رابطه با دختری ۱۳ ساله و زیر سن قانونی در خانه جک نیکلسون دستگیر شد. او برای تحقیق آزاد شد و سال بعد آمریکا را ترک کرد و دیگر به این کشور بازنگشت.

در اکتبر ۲۰۱۵ یک قاضی در شهر کراکوف لهستان درخواست دادگاه آمریکا برای استرداد این کارگردان را که آن زمان ۸۲ سال داشت، رد کرد و موضوع به درخواست وزیر به دیوان عالی کشیده شد.

تابستان امسال اعلام شد پولانسکی با اقتباس از رمانی به نام «داستان واقعی» به قلم دلفین دو ویگان، فیلم بعدی‌اش را با همکاری اولیویه آسایاس می‌سازد. در این رمان یک نویسنده تلاش دارد تا داستانی را که در دست تکمیل کردن دارد، پس از مزاحمت‌های ناخواسته یک علاقه‌مند کامل کند.

منبع:  مهر

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها