تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۶/۱۴ - ۱۵:۵۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 1154

شرکت‌های ایان پروداکشنز، مترو گلدوین مه‌یر و سونی پیکچرز پوستر جدید «اسپکتر» بیست و چهارمین فیلم مجموعه سینمایی جیمز باند را منتشر کردند.

به گزارش سینماسینما، «اسپکتر» (Spectre) با بازی دانیل کریگ در نقش مامور ۰۰۷ اولین بار در دنیا ۲۶ اکتبر (۴ آبان) در بریتانیا و ایرلند روی پرده می‌رود. این فیلم از ۶ نوامبر (۱۵ آبان) در آمریکای شمالی و دیگر کشورها به نمایش درمی‌آید.

یک پیام رمزی مربوط به گذشته باند، او را وا می‌دارد رد یک سازمان شیطانی را بگیرد. در همان حال که «ام» برای زنده نگه داشتن سرویس مخفی مبارزه می‌کند، باند تمام تلاش خود را می‌کند تا از واقعیت هولناک «اسپکتر» پرده بردارد.

فیلم جدید جیمز باند در لندن، اتریش، ایتالیا، مکزیک و مراکش فیلمبرداری شده است.

با «اسپکتر» یک دشمن قدیمی به مجموعه باند باز می‌گردد؛ دشمنی که برای طرفداران این مجموعه بسیار آشنا است. اسپکتر یک سازمان تروریستی سایه‌وار است که در بسیاری از فیلم‌های اول جیمز باند یک تهدید آشکار به حساب می‌آمد. اسپکتر اولین بار در کتاب «تندربال» نوشته ایان فلمینگ خالق مامور ۰۰۷ که سال ۱۹۶۱ منتشر شد، معرفی شد و اولین بار با «دکتر نو» در ۱۹۶۲ روی پرده بزرگ به نمایش درآمد.

در داستان‌ها و فیلم‌های اول باند این گروه که نام آن مخفف «هیئت اجرایی ویژه ضداطلاعات، تروریسم، انتقام و ارعاب» است با رهبری ارنست استاورو بلوفلد فعالیت می‌کند. او یک نابغه آلمانی است که رویای تسلط بر دنیا را دارد و مامورانش مخفیانه در مسیر رسیدن به اهداف او فعالیت می‌کنند.
در فیلم جدید باند، فرانتس اوبرهاوسر با بازی کریستوف والتس رئیس اسپکتر است.

مونیکا بلوچی به نقش لوچیا شارا و لئا سیدو به نقش مادلین سوان بازیگران زن جیمز باند را تشکیل می‌دهند. رالف فاینس در نقش «ام»، بن ویشاو در نقش «کیو»، نائومی هریس در نقش ایو مانی‌پنی و روری کینیر در نقش بیل تانر رئیس ستاد ام‌آی‌۶ (اداره اطلاعات خارجی بریتانیا)، دیگر بازیگران این فیلم هستند.

مایکل جی. ویلسن و بارابارا بروکولی «اسپکتر» را تهیه کرده‌اند و سام مندس فیلم را از روی فیلمنامه‌ای نوشته جان لوگان، نیل پرویس و رابرت وید کارگردانی کرده است.

«اسکای فال» فیلم قبلی جیمز باند به کارگردانی مندس نوامبر ۲۰۱۲ اکران شد و با ۱٫۱ میلیارد دلار پرفروش‌ترین فیلم مجموعه جیمز باند است.
مجموعه فیلم‌های جیمز باند، مامور از خود خاطرجمع و بسیار بااستعداد بریتانیایی از سال ۱۹۶۲ با «دکتر نو» آغاز شد. اولین بار شان کانری نقش مامور ۰۰۷ را بازی کرد و پس از او جرج لازنبی، راجر مور، تیموتی دالتون، پیرس برازنان و اکنون کریگ – برای چهارمین بار – در این نقش ظاهر شده‌اند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. حسینی
    ۱۶, شهریور, ۱۳۹۴ ۱:۰۴ ق٫ظ

    عالی

نظر شما


آخرین ها