تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۲:۲۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 156025

چارلز گرودینِچارلز گرودین بازیگر فیلم‌های «بهشت می‌تواند صبر کند» و «فرار نیمه شب»، در ۸۶ سالگی جان خود را از دست داد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از هالیوود ریپورتر، چارلز گرودین که برای نقش‌های کمدی خود در فیلم‌های «کودک دل شکسته»، «فرار نیمه شب» و فیلم‌های «بتهوون» شناخته می‌شود، در ۸۶ سالگی درگذشت. نیویورک تایمز گزارش داده که او بر اثر سرطان مغز استخوان جانش را از دست داده است.

گرودین پس از آنکه در تلویزیون کارش را آغاز کرد، توانست در نقش شخصیت‌های مکمل و نقش اصلی در فیلم‌های سینمایی بازی کند. او معمولا نقش شخصیت‌های روان پریش را بازی می‌کرد. حس شوخ طبعی او در این نقش‌ها او را به یکی از بهترین و محبوب‌ترین مهمان‌ها در برنامه‌های گفت و گو محور تبدیل می‌کرد. گرودین سابقه نوشتن نمایشنامه و کتاب را هم دارد.

فیلم کمدی «کودک دل شکسته» در سال ۱۹۷۲ به نویسندگی نیل سیمون و کارگردانی الین می، از بهترین نقش آفرینی‌های گرودین محسوب می‌شود که یک نامزدی اسکار نیز برای وی به همراه داشت. این اثر یکی از موفق ترین فیلم‌ها در کارنامه وی محسوب می‌شود.

یکی دیگر از بهترین نقش آفرینی‌های کمدی او فیلم سینمایی «بهشت می‌تواند صبر کند» در سال ۱۹۷۸ به کارگردانی وارن بیتی بود. او در این فیلم نقش یک وکیل را بازی می‌کرد. البته او به عنوان بازیگر نقش مکمل در کنار بیتی و جولی کریستی به بازی پرداخته بود.

گرودین در ادامه فعالیت هایش بیشتر به جای بازیگری، روی کارگردانی و نویسندگی متمرکز شد؛ اما در سال ۱۹۷۲، الین می‌او را متقاعد می‌کند که نقش اصلی فیلم «کودک دل شکسته» را بازی کند که بسیار هم مورد تحسین واقع شد.

او پس از تجربه‌های سینمایی اش، در سال ۱۹۹۰ با نویسندگی و بازی در نمایش «هزینه شهرت» به تئاتر باز می‌گردد که البته موفق بود. گرودین به مدت ۱۰ سال ستون نویس نیویورک دیلی بود و سابقه نوشتن چندین کتاب را هم دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها